Interdicţie de acces la meciul cu Dinamo Kiev pentru fani ai echipei Lazio, după ce poliţia germană a confiscat arme de la ei Interdicţie de acces la meciul cu Dinamo Kiev pentru fani ai echipei Lazio, după ce poliţia germană a confiscat arme de la ei
VIDEO | UBT Cluj - Cedevita Ljubljana 86-93. Campioana debutează cu eşec în noua stagiune din EuroCup VIDEO | UBT Cluj - Cedevita Ljubljana 86-93. Campioana debutează cu eşec în noua stagiune din EuroCup
LIVE VIDEO | Europa League se vede pe canelele Prima Sport. Bodo/Glimt a marcat din nou şi joacă în 10! Vezi programul complet al zilei LIVE VIDEO | Europa League se vede pe canelele Prima Sport. Bodo/Glimt a marcat din nou şi joacă în 10! Vezi programul complet al zilei
Uluitor! Un sud-american a fost catalogat de propriul club drept român analfabet şi surdomut! Care a fost motivul Uluitor! Un sud-american a fost catalogat de propriul club drept român analfabet şi surdomut! Care a fost motivul
MM Stoica, verdict clar în urma explicaţiilor lui Vassaras, după Petrolul - FCSB! „Ce fault e?! E sfidare!” | EXCLUSIV VIDEO MM Stoica, verdict clar în urma explicaţiilor lui Vassaras, după Petrolul - FCSB! „Ce fault e?! E sfidare!” | EXCLUSIV VIDEO
”Astea sunt nişte nebunii”. Impresarul unui jucător de la FCSB îl demantelează pe Gigi Becali ”Astea sunt nişte nebunii”. Impresarul unui jucător de la FCSB îl demantelează pe Gigi Becali

VIDEO | Universitatea Craiova - Hermannstadt 1-0. Reghecampf obţine prima victorie de la revenirea în Bănie

Superliga Publicat pe 4 aug 2023

Universitatea Craiova a câştigat pe teren propriu, cu scorul de 1-0, contra lui Hermannstadt, într-un meci din etapa a patra a Superligii.

Golul a fost marcat de Ivan, în minutul 16, din penalty.

VIDEO | Universitatea Craiova - FC Hermannstadt 1-0 (Ivan 16-penalty), în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start:

• Universitatea Craiova: I. Popescu - Şt. Vlădoiu, Zajkov, Raul Silva, N. Bancu - Al. Creţu, Screciu, M. Danciu - Işfan, An. Ivan, Mitriţă
  • Hermannstadt: Letica - Butean, V. Găman, I. Stoica - Balaure, Biceanu, Sota, Dr. Iancu, Oroian - G. Iancu, D. Paraschiv

Minutul 90+7: Final de meci! Universitatea Craiova se impune cu 1-0.

Minutul 90+6: Şansă uriaşă irosită de Biceanu. Jucătorul celor de la Hermannstadt reia din 4 metri, dar Popescu respinge artistic.

Minutul 80: Alhassan înscrie din câţiva metri, dar reuşita este anulată corect pentru offside.

Minutul 74: Mitriţă este lansat foarte bine în careu. Încearcă să trimită mingea peste Letica, dar portarul sibienilor este la post.

Minutul 45+4: Pauză! Universitatea Craiova conduce cu 1-0.

Minutul 34: Işfan prinde un şut în forţă de la distanţă, iar Letica are probleme serioase în a respinge.

Minutul 22: Mitriţă scoate la Bancu, care centrează pentru Işfan. Acesta însă reia cu capul în braţele lui Letica.

Minutul 14: GOL Universitatea Craiova! Mitriţă este busculat în careu şi cade. Centralul este chemat la var şi dictează penalty. Andrei Ivan transformă.

----------------------------------

Univeristatea Craiova vine după egalul din deplasare cu CFR Cluj din runda precedentă, scor 1-1, meci în care Laurenţiu Reghecampf a debutat pe banca oltenilor. ”Leii din Bănie” au înregistrat doar o victorie şi două egaluri în acest start de sezon şi se situează pe locul 8 în clasamentul Superligii.

De cealaltă parte, FC Hermannstadt pare să fie şi în acest sezon una dintre formaţiile care speră la un loc în play-off. Sibienii vin după victoria cu 2-1 în faţa celor de la UTA şi au adunat până acum 6 puncte (două victorii şi o înfrângere) şi se află pe locul 5 în clasamentul Superligii în acest moment.

Ultima întâlnire dintre cele două formaţii s-a încheiat cu victoria cu 2-0 a oltenilor.