"Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV "Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0 VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0
VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri
Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB
Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV
U BT Cluj - CSM Oradea, scor 93-84, în finala Turneului Memorial ”Toni Alexe” U BT Cluj - CSM Oradea, scor 93-84, în finala Turneului Memorial ”Toni Alexe”

Laszlo Dioszegi, un patron care merită respectul tuturor! Reacţia de azi spune totul despre el

Sepsi OSK Publicat pe 17 sep 2023

Laszlo Dioszegi, patronul echipei Sepsi, este apreciat pentru faptul că face lucrurile profesionist la clubul din Sfântu Gheorghe, că are o streategie şi viziune asupra fotbalului foarte bune, sănătoase, care nu întâplător au dus la rezultate foarte bune în SuperLiga României şi nu numai, şi în cupele europene.

Sepsi a cedat cu 1-2 în partida cu Universitatea Craiova, de sâmbătă seară, înregistrând prima înfrângere în campionat din acest sezon. Formaţia din Sfântu Gheorghe a evoluat minute bune în superioritatea numerică, după eliminarea lui Badelj.

Omul de afaceri, chiar dacă a fost supărat în urma înfrângerii, a recunoscut că eliminarea jucătorului echipei oltene a fost greşită, din punctul său de vedere, că a fost trimis la cabne greşit.

În general, arbitrajul a fost unul foarte bun, dar acolo, la acel cartonaş roşu primit de Badelj, eu zic că a fost o decizie puţin greşită. Trebuie să recunosc asta! A fost uşor acordat.

Totuşi, dacă până la urmă s-a dat cartonaş roşu, înseamnă că arbitrul este acoperit de regulament, mai ales că faza a fost analizată şi la VAR. Păcat că n-am putut profita de acest avantaj pe care l-am avut”, a spus Laszlo Dioszegi, pentru ProSport.

U. Craiova - Sepsi 2-1

Universitatea Craiova a învins sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 2-1, formaţia Sepsi OSK, în etapa a noua din SuperLigă. Sepsi a suferit prima înfrângere din acest campionat. Duelul s-a văzut în direct la Prima Sport 1 şi www.primaplay.ro.

Gazdele au deschis scorul încă din secunda 50, când Lyes Houri i-a pasat în careu lui Jovan Markovic şi acesta a înscris. Francezul Houri a apărut şi la finalizare, în minutul 28, când a marcat pentru 2-0 cu un şut de la distanţă.

Sepsi, care a fost dominată în prima repriză, a reuşit să reducă din diferenţă în minutul 42, prin golul lui Marius Ştefănescu, venit după o pasă a lui Safranko. În repriza secundă oltenii nu şi-au putut mări avantajul, oaspeţii nu au fost în stare să egaleze, chiar dacă gazdele au jucat în zece oameni din minutul 59, după eliminarea lui Badelj.

U. Craiova s-a impus cu 2-1, i-a administrat prima înfrângere din campionat lui Sepsi şi a ajuns pe locul al doilea în SuperLigă, cu 17 puncte. Sepsi ocupă locul 6, având 12 puncte.

• UNIVERSITATEA CRAIOVA: L. Popescu – Vlădoiu (Căpăţână 90), Screciu, Badelj, Bancu - Al. Creţu (A. Ivan 63), Mateiu – Danciu (Sala 90), Houri (Kurtic 63), Al. Mitriţă – J. Markovic (Raul Silva 61). ANTRENOR: Laurenţiu Reghecampf
  • SEPSI: Niczuly - Oteliţă, M. Bălaşa (Kecskes 46), Ninaj, D. Ciobotariu (I. Gheorghe 70) – J. Rodriguez (C. Matei 61), N. Păun (Debeljuh 70) – Aganovic (R. Varga 61), Alimi, M. Ştefănescu – Safranko. ANTRENOR: Liviu Ciobotariu