Incidente la un meci din Suedia! Portarul echipei Landskrona a urcat în tribună pentru a se încăiera cu fanii Incidente la un meci din Suedia! Portarul echipei Landskrona a urcat în tribună pentru a se încăiera cu fanii
Kyros Vassaras, comunicat despre golul marcat de Petrolul în meciul cu FCSB Kyros Vassaras, comunicat despre golul marcat de Petrolul în meciul cu FCSB
Unirea Ungheni - Corvinul 1-2. Hunedorenii au întors meciul în repriza a doua Unirea Ungheni - Corvinul 1-2. Hunedorenii au întors meciul în repriza a doua
FRF, comunicat oficial despre situaţia biletelor de la meciul Cipru - România FRF, comunicat oficial despre situaţia biletelor de la meciul Cipru - România
Naomi Osaka şi Patrick Mouratoglou şi-au oficializat colaborarea Naomi Osaka şi Patrick Mouratoglou şi-au oficializat colaborarea
Wojciech Szczesny este în negocieri cu Barcelona Wojciech Szczesny este în negocieri cu Barcelona

Konoplyanka a debutat la CFR Cluj! Câştigătorul de Europa League nu a impresionat la debut

Fotbal Internațional Publicat de Tudor Moisa pe 4 aug 2023

CFR Cluj a fost eliminată în turul 2 preliminar Conference League. Cu ocazia partidei retur împotriva turcilor de la Adana Demirspor, jucătorul ucrainian Evgen Konoplyanka şi-a făcut debutul în tricoul "vişiniu".

Intrat în minutul 75, la scorul de 1-1, mijlocaşul nu a avut reuşite notabile.

În vârstă de 33 de ani, Konoplyanka a mai jucat de-a lungul carierei pentru Dnipro, Sevilla, Schalke, Shaktior Donetsk şi Cracovia. Ultima sa experienţă, cea de la Cracovia, a durat aproape două sezoane, timp în care a înscris patru goluri şi a oferit două pase decisive.

Pentru naţionala Ucrainei, Konoplyanka a marcat 21 de goluri în 87 de partide.

Acesta are în palmares trofeul Europa League, un titlu în Ucraina şi o supercupă a Ucrainei. Konoplyanka a fost numit de trei ori jucătorul ucrainian al anului.