”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

Jucătorul României care i-a atras atenţia lui Kevin de Bruyne, după Belgia - România 2-0. „A fost foarte bun, periculos”

EURO 2024 Publicat pe 23 iun 2024

Kevin de Bruyne a dezvăluit care a fost jucătorul român ce l-a impresionat cel mai mult, după victoria Belgiei în faţa României cu 2-0.

România a fost învinsă, sâmbătă, cu scorul de 2-0, de selecţionata Belgiei, într-un meci disputat la Koln, în etapa a doua a grupei E de la Euro 2024. Ca urmare a acestui rezultat, calificarea în optimile de finală se va decide în ultima etapă a grupelor. România este lider în clasamentul grupei, dar toate cele patru echipe au câte trei puncte.

Principalul pericol al belgienilor a fost Kevin de Bruyne, aşa cum era de aşteptat, iar mijlocaşul lui Manchester City a şi reuşit să înscrie în finalul celei de-a doua reprize.

De Bruyne a vorbit despre partida câştigată de echipa sa şi a nominalizat jucătorul care i-a plăcut cel mai mult din naţionala României.

(n.r. - Ce echipă a fost mai dificilă, Slovacia sau România?) Cu Slovacia am pierdut, nu? (n.r. - Da, dar aţi avut ocazii foarte mari, aţi fi putut învinge) Da, am avut ocazii în ambele meciuri.

Diferenţa a fost că astăzi, spre deosebire de meciul trecut, am reuşit să şi introducem mingea în poartă. (n.r. - Cine te-a impresionat din tabăra României?) Atacantul (n.r. - Denis Drăguş) a fost foarte bun, periculos, dar cred că noi am jucat bine şi că ne-am făcut treaba!”, a declarat Kevin de Bruyne, conform iAMSport.ro.