”Echipa a luat o pauză de câţiva ani”. Un cunoscut patron din fotbalul românesc şi-a anunţat revenirea ”Echipa a luat o pauză de câţiva ani”. Un cunoscut patron din fotbalul românesc şi-a anunţat revenirea
Cristiano Ronaldo va apărea în jocul video ”Fatal Fury: City of the Wolves” Cristiano Ronaldo va apărea în jocul video ”Fatal Fury: City of the Wolves”
Beatriz Haddad Maia a câştigat Korea Open. El al patrulea titlu al carierei sale Beatriz Haddad Maia a câştigat Korea Open. El al patrulea titlu al carierei sale
Gianni Infantino locuieşte într-un apartament luxos în Elveţia. La ce sumă se ridică chiria plătită de FIFA Gianni Infantino locuieşte într-un apartament luxos în Elveţia. La ce sumă se ridică chiria plătită de FIFA
VIDEO | Farul - Sepsi 1-0, în direct la Prima Sport 1. Alibec marchează din penalty VIDEO | Farul - Sepsi 1-0, în direct la Prima Sport 1. Alibec marchează din penalty
Jude Bellingham ar putea fi suspendat Jude Bellingham ar putea fi suspendat

Gyor ETO, prima finalistă a Ligii Campionilor la handbal feminin, la Turneul F4 de la Budapesta

Handbal Publicat de Ovidiu Neacşu pe 4 iun 2022

Echipa de handbal feminin Gyor ETO este prima finalistă a Ligii Campionilor, după ce a învins sâmbătă, la Turneul Final Four de la Budapesta, formaţia Team Esbjerg.

Gyor s-a impus cu scorul de 32-27 (15-15) şi va juca finala, duminică. Pentru Gyor, pivotul naţionalei României, Crina Pintea, a marcat 2 goluri.

În cea de-a doua semifinală se vor confrunta, tot sâmbătă, echipele Metz Handball - Vipers Kristiansand.

Înaintea Turneului F4, Cristina Neagu, căpitanul naţionalei şi al CSM Bucureşti, conducea topul marcatoarelor în Liga Campionilor, cu 110 goluri.

Din Top 10 marcatoare luptă s-o depăşească la Turneul F4 Nora Mork (Vipers, locul 3, 96 goluri), Henny Reistad (Team Esbjerg, locul 6, 86 goluri) şi Grace Zaadi (Metz Handball, locul 9, 83 goluri).

În acest sezon, CSM Bucureşti a pierdut titlul la doar un punct diferenţă în favoarea Rapid Bucureşti, însă are şanse să primească un wild-card în viitoarea ediţie a Ligii Campionilor.