”Echipa a luat o pauză de câţiva ani”. Un cunoscut patron din fotbalul românesc şi-a anunţat revenirea ”Echipa a luat o pauză de câţiva ani”. Un cunoscut patron din fotbalul românesc şi-a anunţat revenirea
Cristiano Ronaldo va apărea în jocul video ”Fatal Fury: City of the Wolves” Cristiano Ronaldo va apărea în jocul video ”Fatal Fury: City of the Wolves”
Beatriz Haddad Maia a câştigat Korea Open. El al patrulea titlu al carierei sale Beatriz Haddad Maia a câştigat Korea Open. El al patrulea titlu al carierei sale
Gianni Infantino locuieşte într-un apartament luxos în Elveţia. La ce sumă se ridică chiria plătită de FIFA Gianni Infantino locuieşte într-un apartament luxos în Elveţia. La ce sumă se ridică chiria plătită de FIFA
VIDEO | Farul - Sepsi 1-0, în direct la Prima Sport 1. Alibec marchează din penalty VIDEO | Farul - Sepsi 1-0, în direct la Prima Sport 1. Alibec marchează din penalty
Jude Bellingham ar putea fi suspendat Jude Bellingham ar putea fi suspendat

Golden State Warriors a câştigat Conferinţa de Vest şi s-a calificat în finala NBA

Baschet Publicat de Ovidiu Neacşu pe 27 mai 2022

Echipa Golden State Warriors revine în finala NBA după trei ani. Warriors a câştigat, scor 120-110, meciul cu Dallas Mavericks de joi şi a obţinut a patra victorie la general.

Golden State va juca a şasea finală în opt ani. Echipa a câştigat titlul 2015, 2017, 2018 şi a fost învinsă în 2016 şi apoi în 2019.

În finală, Golden State va evolua cu Boston sau Miami. Boston conduce la general cu 3-2.