Campioana en titre Iga Swiatek s-a retras de la China Open din motive personale

Fosta campioană din Superligă, datorii de 60 de milioane de euro: ”De când am venit eu s-a vorbit mereu de insolvenţă!”

Stranierii U21 şi U20 convocaţi pentru acţiunile din luna octombrie ale naţionalelor Stranierii U21 şi U20 convocaţi pentru acţiunile din luna octombrie ale naţionalelor
„E OUT!”. Elias Charalambous a dezvăluit situaţia jucătorilor accidentaţi de la FCSB cu o zi înaintea meciului cu Petrolul „E OUT!”. Elias Charalambous a dezvăluit situaţia jucătorilor accidentaţi de la FCSB cu o zi înaintea meciului cu Petrolul
Ultimă oră! Starul lui Liverpool cumpără fosta echipă a lui Ciprian Tătăruşanu

Gigi Becali a ordonat, Charalambous şi Pintilii au executat! Cum va arăta primul 11 al FCSB-ului în partida cu Petrolul Gigi Becali a ordonat, Charalambous şi Pintilii au executat! Cum va arăta primul 11 al FCSB-ului în partida cu Petrolul

Gigi Becali i-a setat preţul lui Darius Olaru după ce a marcat golul calificării: „Suma corectă”

FCSB Publicat pe 30 aug 2024

FCSB s-a calificat, joi seară, în faza principală din Europa League. Campioana României a învins-o pe LASK Linz, scor 1-0, după ce partida tur s-a încheiat la egalitate, 1-1.

Bucureştenii au dominat startul partidei de pe stadionul Steaua, apoi Ziereis a trimis o lovitură de cap pe lângă poartă, în minutul 10. Adil Taoui a şutat şi el în minutul 15, iar gazdele au replicat prin ocazia lui David Miculescu, din minutul 43, când bucureşteanul a trimis pe paortă şi Siebenhandl a respins. Goalkeeperul oaspeţilor a prins şi şutul lui Florin Tănase, din minutul 45 şi la cabine s-a intrat cu scor alb.

După pauză FCSB a controlat meciul, dar nu a reuşit să concretizeze decât în minutul 90+2, când Darius Olaru a pătruns pe stânga, a şutat dintr-un unghi imposibil şi a înscris golul unei calificări aşteptate de şase ani, de când FCSB a jucat ultima oară în grupele Ligii Europa.

Interesul pentru Darius Olaru a crescut în utlimele săptămâni, iar Gigi Becali i-a setat acum preţul jucătorului său: 5 milioane de euro, cât e clauza de reziliere.

„Suma corectă a lui Olaru e aia pentru care sunt obligat să-l vând. El are clauză 5 milioane, asta e suma corectă.

Orice jucător pleacă dacă are ofertă corectă. N-am cum să blochez viaţa şi viitorul unui om”, a declarat Gigi Becali, la Digi Sport.