Naţionala Franţei a scris istorie la EURO! Performanţa imposibil de egalat Naţionala Franţei a scris istorie la EURO! Performanţa imposibil de egalat
Ionuţ Radu a ajuns într-o situaţie disperată! Gestul la care a recurs portarul român Ionuţ Radu a ajuns într-o situaţie disperată! Gestul la care a recurs portarul român
Basarab Panduru, previziune despre naţionala României | VIDEO EXCLUSIV Basarab Panduru, previziune despre naţionala României | VIDEO EXCLUSIV
Brazilia, eliminată de la Copa America Brazilia, eliminată de la Copa America
DeMar DeRozan a plecat de la Chicago Bulls şi va evolua în Conferinţa de Vest DeMar DeRozan a plecat de la Chicago Bulls şi va evolua în Conferinţa de Vest
Ţările de Jos - Turcia 2-1! Olandezii au întors scorul şi s-au calificat după un final nebun de meci Ţările de Jos - Turcia 2-1! Olandezii au întors scorul şi s-au calificat după un final nebun de meci

Gigi Becali, discurs fără menajamente la adresa lui Florin Niţă: „Primul gol îl apăram şi eu”

Echipa nationala Publicat pe joi, 09:56

România a pierdut cu Olanda, 3-0, în optimile de finală ale EURO 2024. ”Tricolorii” au ajuns în această fază, după ce au câştigat grupa E.

Olandezii au deschis scorul în minutul 20. Cody Gakpo a primit pe stânga, l-a depăşit pe Raţiu şi a şutat la colţul scurt, fără speranţe pentru Niţă

Presiunea rivalilor a dat iar rezultate în minutul 83, când Malen a înscris pentru 2-0.

Pe final, acelaşi Malen a stabilit rezultatul final, 3-0 în minutul 90+3, şi echipa Ţărilor de Jos merge mai departe, în sferturi.

În ciuda prestaţiilor solide de la Campionatul European, Florin Niţă nu a impresionat pe toată lumea. Gigi Becali nu s-a arătat încântat de portarul român, considerând că la primul gol primit de „tricolori” cu Olanda, acesta a contribuit decisiv.

Totodată, latifundiarul din Pipera este de părere că paradele lui Niţă nu au fost extraordinare.

„Alţii nu avem. Nici portarul, Niţă, 1-0, golul lui Niţă, e direct al lui. Golul lui Niţă, şi al doilea gol al lui Niţă. Aia a fost a lui scoasă (n.r. cu Slovacia). Aia a fost singura scoasă pe reflexul lui.

Spune lumea ‘Băi, ne-a salvat Niţă’. E portar. Care minge a fost mai grea? Că ne-a salvat Niţă, că tralala… E bunicel, dar nu este extraordinar. Primul gol îl apăram şi eu. Să spunem adevărul.

Nu zic, dacă era slab, nu îl puneam la naţională. Are momente bune, dar vezi? E câte un gol (n.r.: unde greşeşte)”, a spus Gigi Becali, la Fanatik