"Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV "Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0 VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0
VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri
Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB
Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV
U BT Cluj - CSM Oradea, scor 93-84, în finala Turneului Memorial ”Toni Alexe” U BT Cluj - CSM Oradea, scor 93-84, în finala Turneului Memorial ”Toni Alexe”

Gicu Grozav, descumpănit după ce a ratat din penalty cu Gloria Buzău. ”Trebuie să ridic capul din pământ”

Petrolul Ploiești Publicat de Daian Cutu pe 16 iul 2024

Gloria Buzău, echipă nou-promovată în Superligă, a încheiat la egalitate în deplasare, 0-0, cu Petrolul Ploieşti, în ultimul meci din prima etapă.

În minutul 57, Gicu Grozav a ratat din penalty. Fotbalistul prahovenilor nu a prins cadrul porţii. Acesta s-a declarat foarte dezamăgit de faptul că nu a putut să îşi treacă numele pe tabelă.

”Sunt supărat pentru că nu am reuşit să marchez. Dacă o făceam, aveam şanse mari să luăm cele trei puncte, chiar dacă nu era gata jocul. Se întâmplă, trebuie să ridic capul din pământ, să mergem mai departe.

Am avut câteva oportunităţi de a marca, dar ei au venit să se apere bine. În a doua repriză nu au ieşit, în prima repriză au avut contraatacuri pe greşelile noastre. Îmi pare foarte rău, dar mergem mai departe.

Pregătisem meciul într-o altă formulă dar am aflat cu doar câteva ore înainte de joc că jucătorii noi nu vor putea fi folosiţi. Am încercat să nu ne gândim la acest lucru, ne cunoşteam între noi. Nu m-a afectat acest lucru, avem o echipă competitivă”,