”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

Gabi Balint şi-a spus „oful” după înfrângerea cu Belgia: „Trebuie să recunoaştem”

EURO 2024 Publicat pe 23 iun 2024

Reprezentativa României a fost învinsă, sâmbătă, cu scorul de 2-0, de selecţionata Belgiei, într-un meci disputat la Koln, în etapa a doua a grupei E de la Euro 2024. Ca urmare a acestui rezultat, calificarea în optimile de finală se va decide în ultima etapă a grupelor. România este lider în clasamentul grupei, dar toate cele patru echipe au câte trei puncte.

Gabi Balint a analizat partida de la Koln şi a punctat un aspect care l-a nemulţumit. Fostul mare internaţional şi-a arătat nemulţumirea faţă de faptul că naţionala României nu a putut construi fazele de atac printr-un joc de pase.

„Sigur că regret că n-am reuşit mai mult, dar s-a văzut o diferenţă. În prima repriză nu prea am contat, s-a văzut că am întâlnit o echipă superioară din punct de vedere fizic, dar şi tehnic. Din păcate, şi ocaziile pe care le-am avut au venit pe faze întâmplătoare sau pe greşelile lor.

Ce mă nemulţumeşte pe mine e că nu putem să plecăm cu o construcţie din spate, să putem să ajungem în faţă prin mai multe pase legate, să finalizăm. Ori au fost nişte mingi întâmplătoare, cum a scăpat Man acolo... Trebuie să recunoaştem valoarea adversarului”, a declarat Gabi Balint, la Digi Sport.