Marius Şumudică şi-a anunţat demisia! Marius Şumudică şi-a anunţat demisia!
”Tricolorii” au efectuat primul antrenament înaintea meciurilor cu Cipru şi Lituania ”Tricolorii” au efectuat primul antrenament înaintea meciurilor cu Cipru şi Lituania
Gigi Becali, nervos după victoria cu Gloria Buzău! "Nu avem profesionalism! Nu trebuie să fiu băiat bun" Gigi Becali, nervos după victoria cu Gloria Buzău! "Nu avem profesionalism! Nu trebuie să fiu băiat bun"
Victorie de consolare pentru Răzvan Lucescu în campionatul Greciei Victorie de consolare pentru Răzvan Lucescu în campionatul Greciei
VIDEO | FCSB - Gloria Buzău 3-2. Campioana a reacţionat perfect după ce a fost condusă VIDEO | FCSB - Gloria Buzău 3-2. Campioana a reacţionat perfect după ce a fost condusă
Eintracht Frankfurt – Bayern 3-3. Bavarezii s-au văzut egalaţi în minutul 90+4 Eintracht Frankfurt – Bayern 3-3. Bavarezii s-au văzut egalaţi în minutul 90+4

Freiburg – Augsburg 2-0. Gazdele urcă pe locul 8 în clasament

Bundesliga Publicat de Daian Cutu pe 1 oct 2023

Freiburg a învins pe teren propriu, scor 2-0, formaţia Augsburg, în etapa a şasea din Bundesliga şi a urcat pe locul 8 în clasament.

Freiburg a învins cu 2-0 pe Augsburg, după un meci pe care l-a dominat şi a urcat pânăe pe locul 8 în clasamentul Bundesligii, cu 10 puncte. Pentru alb-negrii urmează meciul cu Bayern, de la Munchen, în etapa următoare.

Într-un alt  meci din etapa a şasea, Darmstadt a condus cu 4-0 în minutul 62 pe Werder, iar oaspeţii au avut apoi o răbufnire, marcând de două ori, dar nu au avut puterea să meargă mai departe şi gazdele au reuşit prima victorie din sezon, clasându-se pe locul 15, cu 4 puncte. Werder Bremen e pe locul 12, cu 6 puncte.

Rezultate înregistrate duminică, în etapa a şasea din Bundesliga:

Darmstadt – Werder Bremen 4-2 (Bader 5, Skarke 25, Mehlem 50, Kempe 62 / Deman 70, Veljkovic 79);

Freiburg – Augsburg 2-0 (Grifo 5, Lienhart 56).