”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

FOTO | Cum arată Barnabas Varga după accidentarea groaznică de la EURO

EURO 2024 Publicat pe 25 iun 2024

Atacantul Ungariei, Barnabas Varga, care a suferit mai multe fracturi la nivelul feţei în înfrângerea de duminică cu 1-0 în faţa Scoţiei, în faza grupelor, a fost operat luni cu succes.

Potrivit presei maghiare, Barnabas Varga, atacantul maghiar care a fost lovit violent de portarul scoţian Angus Gunn în timpul victoriei cu 1-0 de duminică din faza grupelor Euro, a fost operat cu succes luni dimineaţă la Stuttgart, după ce a suferit un traumatism cranian şi mai multe fracturi faciale.

Este de aşteptat să fie externat din spital miercuri, dar chiar şi dacă Ungaria va ajunge în optimi, el nu va mai evolua.

La câteva zile după accidentare, fotbalistul a fost fotografiat alături de staff-ul echipei naţioanele la o clinică din Stuttgart.