Lando Norris l-a învins pe Max Verstappen pe circuitul de la Miami şi a obţinut prima victorie în Formula 1 Lando Norris l-a învins pe Max Verstappen pe circuitul de la Miami şi a obţinut prima victorie în Formula 1
Neluţu Varga, decizie finală cu privire la Tachtsidis
VIDEO | Dan Petrescu, ”săgeţi” către foştii antrenori de la CFR. ”Dacă eram eu mai aveam doi la acest nivel” VIDEO | Dan Petrescu, ”săgeţi” către foştii antrenori de la CFR. ”Dacă eram eu mai aveam doi la acest nivel”
VIDEO | ”Trebuie să consolidăm ce am făcut bine”. Rapid e fără victorie în play-off, dar Bogdan Lobonţ vede părţile bune VIDEO | ”Trebuie să consolidăm ce am făcut bine”. Rapid e fără victorie în play-off, dar Bogdan Lobonţ vede părţile bune
Şumudică a depistat marea problemă de la Rapid, după înfrângerea cu CFR Cluj. „Asta se întâmplă peste tot în lume” | EXCLUSIV Şumudică a depistat marea problemă de la Rapid, după înfrângerea cu CFR Cluj. „Asta se întâmplă peste tot în lume” | EXCLUSIV
VIDEO | AS Roma – Juventus Torino 1-1. Derby-ul rundei din Serie A s-a  terminat indecis VIDEO | AS Roma – Juventus Torino 1-1. Derby-ul rundei din Serie A s-a terminat indecis

Final de sezon cu mare presiune pentru Zeljko Kopic. Dinamo e la retrogradare. ”Trebuie să ne revenim şi să jucăm”

Dinamo Publicat de Daian Cutu pe 23 apr 2024

Dinamo a fost învinsă în prelungiri, 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii.

Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 - autogol) şi Mailat (90+1).â

Golul dinamoviştilor a fost înscris de Selmani, în minutul 45+2.

Zeljko Kopic nu îşi explică situaţia dramatică a ”câinilor”. Antrenorul a punctat că echipa trebuie să se trezească, deoarece urmează un meci crucial cu FC Voluntari.

”Nu am mai trăit o asemenea experienţă în viaţa mea, pentru mine este greu să spun ceva. Dacă vorbesc despre a doua repriză, jucătorii s-au luptat, ne-am apărat foarte bine şi cred că Botoşani nu a avut ocazii mari până la ultimul minut.

Trebuie să ne revenim şi să jucăm vineri cu Voluntari cu tot ce avem. Când primeşti asemenea gol e greu să explici”
, au fost concluziile antrenorului croat.

În clasament, FC Botoşani este pe locul 13, cu 21 de puncte, iar Dinamo pe locul 15, cu 20 de puncte.