Simona Halep, prima reacţie după victoria de la Hong Kong Simona Halep, prima reacţie după victoria de la Hong Kong
A venit nota de plată! Pedeapsa primită de Dinamo după incidentele de la meciul cu Botoşani A venit nota de plată! Pedeapsa primită de Dinamo după incidentele de la meciul cu Botoşani
E gata! Cum a ajuns în Grecia, Becali a anunţat pe cine se bazează în meciul cu PAOK: ”El este baza!”

Gafa făcută de UEFA înaintea meciului PAOK - FCSB! Delegarea care nu trebuia să se întâmple Gafa făcută de UEFA înaintea meciului PAOK - FCSB! Delegarea care nu trebuia să se întâmple
Alcaraz a triumfat la China Open, după ce l-a învins pe liderul ATP Jannik Sinner pentru a treia oară în acest an Alcaraz a triumfat la China Open, după ce l-a învins pe liderul ATP Jannik Sinner pentru a treia oară în acest an
Simona Halep a revenit cu victorie după o pauză de patru luni şi jumătate. Fostul lider WTA este în turul doi la Hong Kong Simona Halep a revenit cu victorie după o pauză de patru luni şi jumătate. Fostul lider WTA este în turul doi la Hong Kong

Fabulos! Lucru rarisim în direct la TV. Radu Banciu, cucerit de un fotbalist de la o echipă din România ”condamnată” la retrogradare: ”Incredibil acest jucător!” | VIDEO EXCLUSIV

Superliga Publicat pe 13 feb 2024

Echipa Dinamo Bucureşti a dispus luni seara, în deplasare, scor 2-0, de echipa campioană a României, Farul Constanţa, în ultimul meci al etapei a 25-a.

Dinamo a fost mai sigură la Ovidiu şi a deschis scorul în minutul 29, prin Velkovski, care a deviat cu capul o centrare a lui Pavicic. Imediat după pauză acelaşi Pavicic a pasat pentru Denis Politic, care a înscris pentru 2-0 în minutul 48.

Gazdele au trecut pe lângă gol în minutul 67, când Larie a trimis în bară, iar Dinamo se putea desprinde la trei goluri în minutul 74, prin Amzăr. S-a terminat cu victoria lui Dinamo, scor 2-0.

După victoria lui Dinamo, Radu Banciu a vorbit la Prima Sport despre Dennis Politic. Fotbalistul lui Dinamo a marcat în victoria cu Farul, iar Radu Banciu a părut să fie impresionat de fotbalistul din Ştefan cel Mare.

”Incredibil acest jucător!”

”Universitatea Cluj, şanse la play-off? Acum, după victoria cu Politic ăsta. Incredibil acest Politic. Dennis Politic!”, a spus Radu Banciu, la Prima Sport.

Aflată la primul succes după trei înfrângeri consecutive, echipa lui Kopic are 19 puncte şi, deşi este pe ultimul loc al clasamentului, a egalat la puncte pe FC Botoşani. Farul Constanţa este pe locul 5, cu 37 de puncte.