Liverpool i-a găsit înlocuitor lui Salah Liverpool i-a găsit înlocuitor lui Salah
Situaţie ireală! Portugalia a convocat un jucător care a fost inclus în lotul U18 al Angliei Situaţie ireală! Portugalia a convocat un jucător care a fost inclus în lotul U18 al Angliei
Suporterii FCSB-ului arestaţi în Grecia au fost condamnaţi! Suporterii FCSB-ului arestaţi în Grecia au fost condamnaţi!
VIDEO | UTA Arad - Petrolul Ploieşti 0-0, în direct la Prima Sport 1. Echipele de start VIDEO | UTA Arad - Petrolul Ploieşti 0-0, în direct la Prima Sport 1. Echipele de start
"1,1 milioane de euro, nu 1,3”. Gigi Becali, ofertă pentru unul din cei mai în formă jucători din Superliga "1,1 milioane de euro, nu 1,3”. Gigi Becali, ofertă pentru unul din cei mai în formă jucători din Superliga
Marius Şumudică, prima reacţie după victoria obţinută de FCSB la Salonic Marius Şumudică, prima reacţie după victoria obţinută de FCSB la Salonic

Eşec pentru Rapid Bucureşti în al doilea meci de verificare al iernii. Giuleştenii au pierdut cu 2-1 în faţa lui Sabbah Baku

Rapid Publicat pe 9 ian 2024

Rapid Bucureşti a pierdut al doilea amical din această iarnă împotriva formaţiei din Azerbaijan, Sabbah Baku, cu scorul de 1-2. Formaţia antrenată de Cristiano Bergodi nu a reuşit să câştige nici prima partidă de pregătire împotriva turcilor de la Sakaryaspor, partidă încheiata la egalitate, 3-3.

Iniţial, meciul dintre giuleşteni si azeri a fost amânat din cauza ploilor torenţiale din Turcia. În cele din urmă, partida a avut loc, iar Rapidul s-a văzut condusă din prima parte a meciului, atunci când atacantul Sekidika a deschis scorul.

După primele 15 minute din a doua repriză, Rapid reuşea să egaleze prin Borisav Burmaz, care a înscris printr-o lovitură de la 11 metri, reuşind astfel primul său gol în tricoul ”alb-vişiniu”. Ulterior, Sabbah a înscris din nou în minutul 68 prin Anatoli Nurlev, stabilind scorul final al partidei, 1-2.