"Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV "Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0 VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0
VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri
Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB
Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV
U BT Cluj - CSM Oradea, scor 93-84, în finala Turneului Memorial ”Toni Alexe” U BT Cluj - CSM Oradea, scor 93-84, în finala Turneului Memorial ”Toni Alexe”

Elena Rîbakina a trecut de Svitolina şi s-a calificat în semifinale la Wimbledon

Tenis Publicat pe 10 iul 2024

Elena Rîbakina, cap de serie numărul 4, şi-a îmbunătăţit palmaresul impresionant de la Wimbledon cu o victorie cu 6-3, 6-2 în faţa Elinei Svitolina, cap de serie numărul 21, miercuri, în sferturile de finală ale turneului de grand slam.

Rîbakina, campioana din 2022 de la Wimbledon, a avut nevoie de doar 61 de minute pentru a o elimina pe Svitolina, semifinalista de anul trecut, şi pentru a ajunge în a treia semifinală de Grand Slam din carieră. Cu această victorie, Rîbakina are un avans de 3-2 în confruntările directe cu Svitolina.

Barbora Krejcikova, cap de serie numărul 31, a revenit de la 1-4 în setul al doilea şi a ajuns în prima sa semifinală la Wimbledon, învingând-o pe Jelena Ostapenko, cap de serie numărul 13, cu 6-4, 7-6(4), într-o oră şi 40 de minute.

Krejcikova şi Rîbakina vor fi adversare în semifinale.