Marius Şumudică şi-a anunţat demisia! Marius Şumudică şi-a anunţat demisia!
”Tricolorii” au efectuat primul antrenament înaintea meciurilor cu Cipru şi Lituania ”Tricolorii” au efectuat primul antrenament înaintea meciurilor cu Cipru şi Lituania
Gigi Becali, nervos după victoria cu Gloria Buzău! "Nu avem profesionalism! Nu trebuie să fiu băiat bun" Gigi Becali, nervos după victoria cu Gloria Buzău! "Nu avem profesionalism! Nu trebuie să fiu băiat bun"
Victorie de consolare pentru Răzvan Lucescu în campionatul Greciei Victorie de consolare pentru Răzvan Lucescu în campionatul Greciei
VIDEO | FCSB - Gloria Buzău 3-2. Campioana a reacţionat perfect după ce a fost condusă VIDEO | FCSB - Gloria Buzău 3-2. Campioana a reacţionat perfect după ce a fost condusă
Eintracht Frankfurt – Bayern 3-3. Bavarezii s-au văzut egalaţi în minutul 90+4 Eintracht Frankfurt – Bayern 3-3. Bavarezii s-au văzut egalaţi în minutul 90+4

Egal între Nottingham Forest şi Brentford în Premier League

Premier League Publicat de Daian Cutu pe 1 oct 2023

Nottingham Forest a încheiat la egalitate pe teren propriu, scor 1-1, meciul disputat în compania echipei Brentford, în etapa a 7-a din Premier League.

După o primă repriză în care cele două echipe şi-au împărţit şansele de gol, Nottingham a rămas în zece în minutul 56, când Moussa Niakhate a primit al doilea galben şi a fost eliminat. Oaspeţii au profitat şi au deschis scorul în minutul 58, după ce Christian Norgaard a marcat cu o lovitură de cap, din centrarea lui Mathias Jensen.

Nottingham a replicat în minutul 65, când nou intratul Harry Toffolo a centrat pentru Nicolas Dominguez şi acesta a egalat. Chiar dacă au fost 12 minute de prelungire, nu s-a mai înscris şi s-a terminat egal, 1-1.

Nottingham Forest e pe locul 11, cu 8 puncte, iar Brentford ocupă poziţia a 13-a, cu 7 puncte.