"Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV "Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0 VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0
VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri
Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB
Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV
U BT Cluj - CSM Oradea, scor 93-84, în finala Turneului Memorial ”Toni Alexe” U BT Cluj - CSM Oradea, scor 93-84, în finala Turneului Memorial ”Toni Alexe”

E OUT după doar 13 minute jucate! Anunţul făcut de Rapid, imediat după meci. „Ne pare rău”

Rapid Publicat pe 14 iul 2024

Xian Emmers (24 de ani) s-a accidentat din nou, iar Victor Angelescu a anunţat cât timp va lipsi.

• UTA a remizat, sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa FC Rapid, într-un meci din prima etapă a Superligii

Mijlocaşul a intrat în meciul contra arădenilor în minutul 61, dar a fost schimbat 13 minute mai târziu, după ce a suferit o accidentare. Acţionarul Rapidului a dezvăluit că în cazul în care ar fi vorba despre ruptură musculară, Emmers va sta pe bară minim o lună.

„La Emmers, pare să fie ruptură, chiar îmi pare rău de el, este un jucător important pentru noi. Nu ştiu să vă spun exact cât va sta. Dacă e ruptură, va sta minim o lună”, a spus Victor Angelescu, conform Fanatik.

Marius Şumudică şi-a mai pus mai multe semne de întrebare, după accidentarea belgianului în primul meci din noul sezon din Superliga.

„Cei de la Rapid au transmis că sunt foarte bine pregătiţi, însă 6-7 jucători au acuzat crampe musculare, iar Emmers face ruptură intrând de pe bancă. Nu ţine de pregătire deci, că ar fi fost încărcat. Intră şi pur şi simplu face ruptură musculară”, a spus şi Marius Şumudică, uluit de ciudata accidentare a mijlocaşului lui Neil Lennon.