LIVE VIDEO | Champions League revine la PrimaSport. Primele două meciuri ale zilei au început
Corvinul - Şelimbăr 1-0. Hunedorenii câştigă restanţa şi urcă în clasament Corvinul - Şelimbăr 1-0. Hunedorenii câştigă restanţa şi urcă în clasament
Un nume mare este noul antrenor al lui Cristiano Ronaldo la Al Nassr Un nume mare este noul antrenor al lui Cristiano Ronaldo la Al Nassr
Sparta Praga, meciuri mai uşoare decât FCSB? "Inter şi Atletico nu sunt nume gigantice" | VIDEO EXCLUSIV Sparta Praga, meciuri mai uşoare decât FCSB? "Inter şi Atletico nu sunt nume gigantice" | VIDEO EXCLUSIV
”El este cel mai bun din lume în acest moment!”. Ancelotti a dat verdictul după victoria Realului din Champions League

După ce a remizat cu Dan Petrescu, Becali a dezvăluit care este singurul club din ţară de care se teme: ”Au echipă şi joacă fotbal frumos. 'U' Cluj, nu, nu are putere!”

E gata! Zeljko Kopic a anunţat când revine Dennis Politic

Dinamo Publicat pe sâmbătă, 10:35

Dinamo s-a impus pe teren propriu, 1-0, cu Unirea Slobozia, într-un meci din etapa a noua a Superligii.

Golul a fost marcat de Cîrjan, în minutul 32. Cu această victorie, trupa din Ştefan cel Mare a ajuns la al patrulea succes în campionat.

„Câinii” au avut mari probleme de lot pentru acest duel, având mai muţi jucători indisponibili, printre care şi Dennis Politic, care s-a accidentat la bicepsul femular în prima repriză a partidei cu Poli Iaşi, din etapa a 5-a.

Fotbalistul a lipsit timp de 4 meciuri, cu Rapid (1-1), Universitatea Craiova (2-1), Universitatea Cluj (0-1) şi Unirea Slobozia (1-0).

La finalul meciului cu ialomiţenii pe „Arcul de Triumf” , Zeljko Kopic a anunţat că Politic va reveni la antrenamente, iar după spusele acestuia ar putea fi apt pentru eteapa viitoare, cu Oţelul în depasare.

Politic se va antrena cu echipa de săptămâna viitoare”, a spus Kopic.

Bogdan Cosmescu a răbufnit după Dinamo - Unirea Slobozia

După meci, Bogdan Cosmescu a ţinut un discurs manifest la adresa prestaţiei jucătorilor de la Unirea Slobozia din prima repriză. Acesta consideră că ialomiţenii au ratat o şansă mare, deoarece puteau smulge puncte importante în lupta pentru evitarea retrogradării.

O să îşi dea cu pumnii în cap şi Slobozia. Să îi prinzi pe Dinamo în situaţia asta şi tu să joci în halul ăsta de fricos în prima repriză, nu ai voie să faci aşa ceva. Păi tot flancul stâng al lui Dinamo era făcut din copii sub 21 de ani. Erau Amzăr, Cîrjan, Bani şi Licsandru.

Bă, tu să nu joci nimic?! Să îi laşi să te domine, să îţi dea ăştia pase peste tine. O să îşi dea cu pumnii în cap. Sunt nişte puncte mari care s-ar putea să conteze la un moment dat, pentru că ei se vor bate la evitarea retrogradării.” , a declarat Bogdan Cosmescu, în studio-ul Fotbal Show, pe Prima Sport 1.