Impresarul lui Zima l-a iritat pe MM Stoica: „Pentru ce să ieşi să spui? Lucrurile sunt confidenţiale!” | EXCLUSIV Impresarul lui Zima l-a iritat pe MM Stoica: „Pentru ce să ieşi să spui? Lucrurile sunt confidenţiale!” | EXCLUSIV
Max Verstappen a câştigat sprintul din Austin! Pilotul Red Bull şi-a mărit avansul la general Max Verstappen a câştigat sprintul din Austin! Pilotul Red Bull şi-a mărit avansul la general
Potaissa Turda, înfrângere în deplasare, cu GRK Ohrid, în turul 2 al European Cup Potaissa Turda, înfrângere în deplasare, cu GRK Ohrid, în turul 2 al European Cup
VIDEO | Bournemouth - Arsenal 2-0. Puncte mari pierdute de ”tunari” după un meci de coşmar VIDEO | Bournemouth - Arsenal 2-0. Puncte mari pierdute de ”tunari” după un meci de coşmar
VIDEO | Bayern Munchen – VfB Stuttgart 4-0. Harry Kane a reuşit un hat-trick VIDEO | Bayern Munchen – VfB Stuttgart 4-0. Harry Kane a reuşit un hat-trick
MM Stoica nu s-a mai putut abţine şi l-a făcut praf pe Ovidiu Haţegan: „De ce nu interveniţi, că sunteţi foarte subtil” | VIDEO EXCLUSIV MM Stoica nu s-a mai putut abţine şi l-a făcut praf pe Ovidiu Haţegan: „De ce nu interveniţi, că sunteţi foarte subtil” | VIDEO EXCLUSIV

E gata! Au fost anunţati jucătorii noi care vor ajunge la naţionala lui Mircea Lucescu! Surprize mari: ”Nu ai văzut cum apare în gura porţii!”

Echipa nationala Publicat astăzi, 19:19

Reprezentativa U21 a României s-a calificat, marţi, la Campionatul European U21 din 2025, după ce a învins Elveţia, scor 3-1, pe Stadionul Giuleşti, în ultimul meci din Grupa E preliminară. Este a patra calificare consecutivă la turneul continental pentru tricolorii U21.

Pe stadionul Giuleşti, tricolorii mici au început în atac meciul decisiv cu Elveţia, iar în minutul 16 Ianis Stoica a înscris din pasa lui Louis Munteanu, deschizând scorul. A urmat o ocazie mare a oaspeţilor, în minutul 21, când Fink a trimis pe lângă poartă, deşi scăpase singur cu portarul nostru. În minutul 28 Jaquez l-a faultat pe Louis Munteanu, Daniel Pancu a protestat, intrând în teren şi ducându-se ameninţător către arbitrul central, şi a primit pe loc cartonaş roşu, acelaşi lucru întâmplându-se şi în cazul unei alte rezerve din lotul tricolor, Vladislav Blănuţă. Arbitrul olandez i-a arătat cartonaşul roşu şi lui Jaquez, iar oaspeţii au rămas în zece. Ianis Stoica a stabilit scorul pauzei în minutul 35, dintr-o fază superbă la care au participat Octavian Popescu, Grameni şi Louis Munteanu, autorul pasei decisive.

În repriza secundă Albian Hajdari a înscris pentru elveţieni, însă după numai trei minute Umit Akdag, jucătorul lui Toulouse, a trimis în plasă un balon respins de Keller şi scorul a devenit 3-1 pentru România. Acesta a fost şi rezultatul final al partidei şi tricolorii se califică pentru a patra oară consecutiv la Campionatul European U21, care va avea loc de această dată în Slovacia, anul viitor.

După partida incredibilă făcută de tricolori, Dumitru Dragomir a analizat mai mulţi tricolori şi a fost impresionat.

Fostul şef de la LPF consideră Ianis Stoica, Louis Munteanu, Borza şi Ignat vor ajunge la echipa naţională mare.

”Nu ai văzut cum apare în gura porţii!”

”Golul doi a fost de senzaţie, ce combinaţie au făcut. Când eu vă spun să ţineţi de Octavian Popescu, că ăsta va veni la echipa naţională. e mi-ai făcut şi tu vis-a-vis de el, zob! La 20 de ani, ce forţă în picioare a prins şi el şi vârful ăsta de atac de la CFR Cluj, Louis Munteanu.

Întotdeauna am avut încredere în Ianis Stoica, de când avea 16 ani. Se va vinde pe bani mulţi. Mă mir cum de i-o fi dat drumul Gigi Becali gratis. Şi i-a dat drumul când avea 19 ani. L-a deranjat ceva pe Gigi.

Nu ai văzut cum apare în gura porţii? Fără coadă l-a dat Gigi? Face şi Ianis peste 5 milioane. El, Munteanu, ăştia de la FCSB, Borza şi Ignat de la Rapid, ăştia sunt fotbalişti care vor juca în echipa naţională” a declarat Dumitru Dragomir la Fanatik.

România a câştigat grupa E a calificărilor pentru Euro U21 2025, cu 22 de puncte. Finlanda a fost a doua, cu 20 de puncte, Elveţia a încheiat pe locul 3, cu 18 puncte. În continuare s-au clasat Albania (16 puncte), Muntenegru (7 puncte) şi Armenia (2 puncte).