”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

Deschamps a explicat de ce nu l-a folosit cu Mbappe în meciul cu Ţările de Jos

EURO 2024 Publicat pe 22 iun 2024

Selecţionerul Didier Deschamps a declarat că a fost un lucru înţelept să nu-l folosească pe Kylian Mbappe la meciul cu Ţările de Jos de la Euro-2024, după ce atacantul a suferit o fractură de nas la partida cu Austria şi trebuie să evolueze cu o mască.

"Se simte mai bine. Fiecare zi care trece este o zi câştigată. Dacă meciul de astăzi ar fi fost decisiv, poate că aş fi gândit altfel. Dar, după ce s-a întâmplat ieri şi alaltăieri, a fost mai înţelept să-l ţin pe bancă", a declarat selecţionerul Franţei, după remiza cu Ţările de Jos, scor 0-0.

După ce şi-a spart nasul împotriva Austriei, noul jucător al echipei Real Madrid s-a antrenat în continuare, purtând joi o mască pentru a încerca să se obişnuiască cu ea.

Cu patru puncte în grupa D, Franţa joacă, marţi, cu Polonia, în ultima etapă a fazei grupelor.