”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

Danemarca - Serbia 0-0. Nordicii au marcat în proprie poartă, dar au fost salvaţi de VAR

EURO 2024 Publicat de Daian Cutu pe 25 iun 2024

LIVE TEXT | Danemarca - Serbia 0-0. Echipele de start:

• Danemarca: Schmeichel; Andersen, Christensen, Vestergaard; Bah, Hojbjerg, Hjulmand, Maehle; Eriksen; Hojlund, Wind
  • Serbia: Rajkovic; Veljkovic, Milenkovic, Pavlovic; Mijailovic, Ilic, Gudelj, Zivkovic; Samardzic, Lukic; Mitrovic

Minutul 90+5: Final de meci! Se termină 0-0.

Minutul 65: Vestergaard reia cu capul, dar portarul sârb e la post.

Minutul 54: Andersen înscrie în proprie poartă, dar autogolul este anulat la VAR, după un offside la Mitrovic.

Minutul 45+1: Pauză! Scorul este 0-0.

Minutul 20: Rajkovic scoate în corner mingea trimisă de la 20 de metri de Eriksen.

Minutul 16: Bah nu prinde cadrul porţii cu o lovitură de cap din careu.

------------------------------------------

Danemarca vine după egalul obţinut în faţa Angliei, în urma unui joc bun, şi au adunat două puncte în acestă grupă. Danezii au debutat la acest turneu final cu egalul 1-1 în faţa Sloveniei.

De cealaltă parte, Serbia vine după egalul 1-1, obţinut în ultimele minute în faţa Sloveniei şi a obţinut primul punct al lor de la acest EURO. Sârbii debutaseră cu stângul, în urma înfrângerii 1-0 cu Anglia.

Dacă danezii s-ar putea mulţumi şi cu un egal, în funcţie de ceea ce se întâmplă în Anglia - Slovenia, Serbia ar avea şanse minime de a ajunge în „optimi” dacă nu câştigă partida.