MM Stoica ştie cine se bate la play-off. Surpriză mare: ”Eu am spus din etapa a doua. Confirmă!”  | VIDEO EXCLUSIV
MM Stoica ştie cine se bate la play-off. Surpriză mare: ”Eu am spus din etapa a doua. Confirmă!” | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Rapid - ”U” Cluj, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. „Sepcile Roşii” şi-au dublat avantajul VIDEO | Rapid - ”U” Cluj, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. „Sepcile Roşii” şi-au dublat avantajul
Valentin Mihăilă şi Dennis Man, puşi la zid deşi au oferit câte o pasă decisivă Valentin Mihăilă şi Dennis Man, puşi la zid deşi au oferit câte o pasă decisivă
Un număr de 68 de echipaje vor lua startul TESS Rally Braşov - Ediţia 53 Un număr de 68 de echipaje vor lua startul TESS Rally Braşov - Ediţia 53
Ons Jabeur a anunţat că nu va mai evolua în acest sezon Ons Jabeur a anunţat că nu va mai evolua în acest sezon
A fost anunţată echipa României pentru turneul final BJK Cup! Cele cinci sportive alese de Horia Tecău A fost anunţată echipa României pentru turneul final BJK Cup! Cele cinci sportive alese de Horia Tecău

Dan Petrescu nu poate trece peste coşmarul cu Pafos: ”Sunt supărat pe toată lumea!”

CFR Cluj Publicat pe 31 aug 2024

Echipa cipriotă Pafos a învins joi seara, pe teren propriu, scor 3-0, formaţia CFR Cluj, în manşa secundă a play-off-ului Conference League. Ciprioţii s-au calificat în faza următoare a competiţiei, în timp ce clujenii au fost eliminaţi din cupele europene.

Pafos a avut o primă ocazie încă din startul meciului de la Limassol, iar în minutul 16 Jaja a ratat şi el. Brazilianul şi-a răscumpărat greşeala în minutul 28, deschizând scorul din pasa lui Jairo. După numai trei minute Goldar a înscris şi a dus scorul la 2-0 pentru gazde. Ciprioţii au înscris în minutul 45+1, însă golul a fost anulat pentru o poziţie de ofsaid. Gazdele au majorat totuşi avantajul în minutul 48.  Arbitrul a dictat penalti după un fault comis în careu de Boben, iar Tankovic a transformat cu siguranţă. Elevii lui Dan Petrescu nu au reuşit să îşi revină, au jucat slab şi Pafos – CFR Cluj a fost 3-0. Ciprioţii merg în grupele Conference League,  în timp ce echipa clujeană a fost eliminată din cupele europene.

Dan Petrescu a părut marcat de eliminarea din Conference League şi a vorbit din nou despre meciul pierdut de CFR.

”La Constanţa mereu au fost meciuri foarte grele, intense, cu agresivitate, o echipă foarte bună, acum şi-au revenit, au început mai greu, Hagi a găsit formula de start, în ultimele patru meciuri, aceeaşi echipă, ştim ce ne aşteaptă.

Din păcate pentru noi, suntem după un meci pierdut, moralul nu este aşa de bun, drum lung, am ajuns pe la 5 dimineaţă, dar trebuie să ne batem, indiferent cu cine jucăm. Trebuie să scoatem maximum din acest meci, ştim că va fi greu, dar dacă jucăm ca o echipă avem şi noi şansa noastră.

Eu sunt supărat pe toată lumea, nu aveam voie să facem un aşa meci, să facem atât de multe greşeli individuale. Primele două goluri le-am dat cadou şi a fost foarte greu după aceea. Ce pot să fac, aşa sunt eu, nu-mi va trece mult timp această supărare. Sper să fie şi ei supăraţi, dacă nu sunt supăraţi înseamnă că nu sunt fotbalişti.

Sper să nu fie 5-1. Atunci nu am fost aici, dar am văzut meciul. Nu a fost cel mai bun, dar Farul, acasă, poate să bată cu 5-1 pe oricine, asta e clar”, a declarat Dan Petrescu la conferinţa de presă.