"Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV "Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0 VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0
VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri
Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB
Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV
U BT Cluj - CSM Oradea, scor 93-84, în finala Turneului Memorial ”Toni Alexe” U BT Cluj - CSM Oradea, scor 93-84, în finala Turneului Memorial ”Toni Alexe”

CSM Bucureşti a ratat calificarea în ”sferturile” Challenge Cup, după ”setul de aur”

Sporturi Publicat de Daian Cutu pe 5 dec 2023

Echipa de volei feminin CSM Bucureşti a învins marţi, pe teren propriu, formaţia elenă Panathinaikos, scor 3-0, în returul optimilor Challenge Cup, dar a ratat calificarea în sferturile competiţiei, în urma ”setului de aur”.

Scorul pe seturi a fost 26-24, 25-21, 25-23.

În tur, Panathinaikos s-a impus cu scorul de 3-1, pe seturi 25-21, 25-21, 23-25, 25-19, astfel că a fost nevoie de disputarea ”setului de aur”, pentru desemnarea echipei calificate mai departe.

CSM Bucureşti a pierdut, cu scorul de 12-15, astfel că Panathinaikos ajunge în sferturile de finală ale Challenge Cup.

În faza 16-ilor, CSM Bucureşti a eliminat echipa ungară Fatum Nyiregyhaza, cu 3-1 şi 3-0.

În optimi joacă şi CSO Voluntari, respectiv finalista din 2023, CSM Lugoj.