"Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV "Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0 VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0
VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri
Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB
Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV
U BT Cluj - CSM Oradea, scor 93-84, în finala Turneului Memorial ”Toni Alexe” U BT Cluj - CSM Oradea, scor 93-84, în finala Turneului Memorial ”Toni Alexe”

”Continuă forma slabă”. Nu toţi ”tricolorii” au fost lăudaţi pentru succesul cu Israel

Echipa nationala Publicat de Daian Cutu pe 19 nov 2023

Echipa naţională a României s-a calificat la un turneu final după opt ani, sâmbătă, în urma victoriei cu Israel, scor 2-1, din Ungaria.

Valentin Mihăilă a făcut un meci modest sâmbătă seara. Intrat în repriza a doua, acesta a irosit o ocazie uriaşă şi a fost eliminat în ultimele minute.

Jurnalişti italieni au punctat că internaţionalul român continuă să etaleze forma slaba de la echipa de club, Parma, din Serie B.

”În noaptea de sărbătoare a României, ţara care a obţinut calificarea la Euro 2024 cu succesul împotriva Israelului, singura notă discordantă este expulzarea lui Valentin Mihailă. România a reuşit să răstoarne deficitul iniţial: golul Israelului după doar două minute de joc. Ei au răspuns prin golurile lui Puşcas şi Hagi.

În ceea ce a fost o noapte de neuitat pentru naţionala României, acelaşi lucru nu se poate spune şi despre Mihailă, care îşi continuă forma slabă după problemele fizice. Intrând pe teren în minutul 65, Mihailă, după ce a ratat o mare şansă de a încheia meciul, a fost eliminat în minutul 84. pentru un fault asupra lui Turgeman”, au scris jurnaliştii de la ParmaLive.