VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Champions Legue! City şi Inter au dat-o la pace! PSG a luat 3 puncte după o mega gafă, iar Dortmund  a rezolvat meciul pe final! Scorul serii a fost înregistrat de Celtic VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Champions Legue! City şi Inter au dat-o la pace! PSG a luat 3 puncte după o mega gafă, iar Dortmund a rezolvat meciul pe final! Scorul serii a fost înregistrat de Celtic
AS Roma are un nou antrenor! Surpriză mare

Campionul ucrainean la box Oleksandr Usyk, reţinut la aeroportul din Cracovia Campionul ucrainean la box Oleksandr Usyk, reţinut la aeroportul din Cracovia
Miami Heat sprijină comunitatea haitiană după afirmaţiile şocante ale lui Donald Trump Miami Heat sprijină comunitatea haitiană după afirmaţiile şocante ale lui Donald Trump
VIDEO | Bologna - Şahtior Doneţk 0-0. Oaspeţii au ratat din penalty în prima repriză VIDEO | Bologna - Şahtior Doneţk 0-0. Oaspeţii au ratat din penalty în prima repriză
VIDEO | Sparga Praga - Salzburg 3-0. Cehii încep spectaculos faza principală VIDEO | Sparga Praga - Salzburg 3-0. Cehii încep spectaculos faza principală

Ce locuri ocupă tenismenele românce în clasamentul WTA

Tenis Publicat pe luni, 13:50

Jucătoarea română cel mai bine clasată în topul WTA dat publicităţii luni este Sorana Cîrstea, care a urcat de pe locul 65 pe 63, cu 953 puncte.

În clasamentul WTA de luni, a doua româncă este Jaqueline Cristian, care a coborât de pe locul 74 pe 80, cu 858 puncte.

Ana Bogdan a coborât de pe locul 93 pe 95, cu 772 puncte.

Gabriela Ruse, care a ajuns pe tabloul principal la Korea Open, a coborât de pe locul 100 pe 101, cu 718 puncte.

Irina Begu se menţine pe locul 107, cu 683 puncte.

În Top 200 se mai află Anca Todoni, care a coborât 5 locuri şi este pe 137, cu 540 puncte.

Miriam Bulgaru, care a câştigat turneul de la Bucureşti, Ţiriac Foundation Trophy, a intrat în Top 200, după o urcare de 24 de locuri şi este pe 178, cu 416 puncte.

Simona Halep a urcat trei locuri şi este pe 1132, cu 11 puncte.

Lider incontestabil este în continuare poloneza Iga Swiatek, cu 10.885 de puncte.

Pe locul doi se află Arina Sabalenka, cu 8.716 puncte.