Probleme mari de lot la FCSB! Trei jucători sunt OUT pentru partida cu Gloria Buzău Probleme mari de lot la FCSB! Trei jucători sunt OUT pentru partida cu Gloria Buzău
Cu Horaţiu Moldovan şi Daniel Boloca titulari, Sassuolo a obţinut un succes zdrobitor în Serie B Cu Horaţiu Moldovan şi Daniel Boloca titulari, Sassuolo a obţinut un succes zdrobitor în Serie B
Sebastian Colţescu arbitrează cel mai aşteptat meci al zilei de duminică din Superliga Sebastian Colţescu arbitrează cel mai aşteptat meci al zilei de duminică din Superliga
VIDEO | Unirea Slobozia - ”U” Cluj 2-2, în direct, pe Prima Sport 1. Ardelenii întorc partida în startul reprizei secunde
Eugen Neagoe a pus tunurile pe FCSB înaintea duelului direct: „Să nu îşi găsească scuze că au jucat la PAOK dacă pierd” Eugen Neagoe a pus tunurile pe FCSB înaintea duelului direct: „Să nu îşi găsească scuze că au jucat la PAOK dacă pierd”
Espanyol Barcelona – Mallorca 2-1. Catalanii ies din seria nefastă Espanyol Barcelona – Mallorca 2-1. Catalanii ies din seria nefastă

Breaking News! Bergodi a fost băgat în şedinţă de Şucu, iar soarta antrenorului de la Rapid a fost decisă: ”Conducătorii nu ştiu să aprecieze munca antrenorilor!”

Rapid Publicat pe 19 dec 2023

Rapid nu a mai câştigat de cinci etape în Superliga şi pare să treacă prin cea mai slabă perioadă din acest sezon.

Echipa Petrolul Ploieşti a încheiat la egalitate vineri seara, pe teren propriu, scor 0-0, cu formaţia bucureşteană Rapid, în etapa a 20-a din Superligă. Giuleştenii au avut un jucător eliminat încă din minutul 6 al partidei.

S-a încheiat 0-0, Rapid bifează al cincilea meci consecutiv fără victorie şi, cu 32 de puncte, se află pe locul 3 în clasament. Petrolul este pe locul 8, cu 27 de puncte.

După ultimele rezultate de la Rapid, fanii au fost nemulţumiţi, iar Bergodi a purtat o discuţie cu patronul Dan Şucu.

Antrenorul italian susţine că omul de afaceri i-a dat încredere, iar fostul tehnician de la Sepsi crede că trebuie să rămână în Giuleşti, pentru a redresa echipa.

”Conducătorii nu ştiu să aprecieze munca antrenorilor!”

”E normal să există această presiune. Ar fi bine să reuşim să câştigăm cu Farul, aşa ca de sfârşitul anului. Şi pentru mine a fost o perioadă grea. Am avut o întâlnire cu domnul Şucu. Am vorbit cu el personal, zilele trecute. El mi-a dat încredere şi eu cred că ar trebui să rămân, ca să redresez echipa.

E multă nerăbdare aici (n.r. în România), conducătorii nu ştiu să aprecieze munca antrenorilor şi sunt schimbaţi prea uşor”, a spus Bergodi, pentru Digi Sport.