”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

Becali nu s-a putut abţine! Patronul le dă o mână de ajutor celor de la Maccabi Tel Aviv şi a dezvăluit primul 11 din Champions League: ”Pe el îl scot!”

FCSB Publicat pe 31 iul 2024

Maccabi Tel Aviv şi FCSB se duelează, astăzi, de la ora 21:00, la Budapesta. Partida decisivă pentru calificarea în al treilea tur preliminar Champions League va putea fi urmărită, în format live text, pe site-ul PrimaSport.ro.

Maccabi Tel Aviv a disputat doar două meciuri oficiale în actualul sezon: Supercupa Israelului, câştigată în faţa lui Maccabi Petach Tikva, scor 2-0 şi turul cu FCSB, încheiat la egalitate, scor 1-1.

FCSB are deja şase partide oficiale, dar a reuşit să se impună doar în faţa lui Virtus, scor 7-1 şi 4-0. În campionat, campioana României a dezamăgit şi a strâns doar două puncte în primele trei etape, deşi a întâlnit o nou promovată şi două formaţii care au evoluat în play-out.

Câştigătoarea duelului din această seară o va întâlni, aproape sigur, pe Sparta Praga în al treilea tur preliminar Champions League, iar pierzătoarea va da piept, în proporţie de 99%, cu Panevezys, în al treilea tur preliminar Europa League.

Înainte de meci, Becali a oferit mai multe declaraţii şi a dezvăluit ce schimbare va face în atacul FCSB-ului.

”Pe el îl scot!”

”Cred că ne vom califica, batem Maccabi. Nu contează câte goluri dăm. Ar fi bine să dăm două până în pauză, să nu mai am emoţii.

Echipa o ştiţi, tot aia va fi, doar că va intra Miculescu în locul lui Popa. În rest, rămâne toată lumea”, a declarat Gigi Becali pentru fanatik.

Cum ar păta echipa FCSB-ului pentru partida cu Maccabi

Târnovanu – Creţu, Dawa, Ngezana, Radunovic – Lixandru, Şut – Ştefănescu, Olaru, Băluţă – Miculescu.