Dorinel Munteanu a ieşit la atac după cu partida contra Craiovei: ”Le-am spus clar că nu am fost prieten cu ei!” | VIDEO

Un nou transfer spectaculos la FCSB pentru titlu şi Europa League? MM Stoica a pus ochii pe starul rivalei: ”E ca un maratonist care ştie fotbal. Nu înţelegi ce joacă. Pe noi ne-a omorât!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Real Madrid – Villarreal 2-0. Dani Carvajal s-a accidentat grav VIDEO | Real Madrid – Villarreal 2-0. Dani Carvajal s-a accidentat grav
VIDEO | Gâlcă nu e mulţumit de nivelul etalat cu Oţelul. ”Au pus şi ei multă presiune” VIDEO | Gâlcă nu e mulţumit de nivelul etalat cu Oţelul. ”Au pus şi ei multă presiune”
VIDEO | Oţelul Galaţi - Universitatea Craiova 1-1. Start fulminant, continuare anostă VIDEO | Oţelul Galaţi - Universitatea Craiova 1-1. Start fulminant, continuare anostă
Emil Săndoi ştie de ce a fost răpus de Dan Petrescu: ”Trebuia să facem asta!”

Bayer Leverkusen trece de Freiburg şi e lider în Bundesliga. Bayern Munchen e la două puncte în spate

Bundesliga Publicat de Daian Cutu pe 29 oct 2023

Bayer Leverkusen a trecut pe teren propriu, scor 2-1, de formaţia Freiburg, în ultimul meci al etapei a 9-a din Bundesliga. Leverkusen este lider în campionat, cu două puncte avans.

Jucătorii conduşi de Xabi Alonso au deschis scorul în minutul 36, prin Florian Wirtz. Jonas Hofmann a adus puţină linişte în sânul gazdelor, cu reuşita din minutul 60, când a făcut 2-0, dar Freiburg a replicat după numai zece minute, rămânând în joc după golul lui Manuel Gulde.

Finalul a fost intens, cu şanse de ambele părţi, dar Bayer s-a impus cu 2-1 şi leagă opt victorii consecutive în toate competiţiile.

Bayer Leverkusen are 25 de puncte şi a redevenit lider în Bundesliga, cu două puncte mai mult decât ocupanta locului secund, Bayern Munchen. Freiburg este pe locul 8, cu 13 puncte.