Hellas Verona – Venezia 2-1. Un autogol al portarului a făcut diferenţa Hellas Verona – Venezia 2-1. Un autogol al portarului a făcut diferenţa
EXCLUSIV | Cristi Pulhac l-a pus la punct pe Denis Alibec. "Golul a venit pur întâmplător" EXCLUSIV | Cristi Pulhac l-a pus la punct pe Denis Alibec. "Golul a venit pur întâmplător"
VIDEO | Aspectul care l-a enervat pe Gică Hagi. ”S-a dat ceva la televizor?!” VIDEO | Aspectul care l-a enervat pe Gică Hagi. ”S-a dat ceva la televizor?!”
VIDEO | ”Urmează un derby mare”. Zeljko Kopic e cu gândul la derby-ul cu FCSB VIDEO | ”Urmează un derby mare”. Zeljko Kopic e cu gândul la derby-ul cu FCSB
VIDEO | A reînceput NBA! Ultimele două campioane s-au duelat la Abu Dhabi VIDEO | A reînceput NBA! Ultimele două campioane s-au duelat la Abu Dhabi
VIDEO | Denis Alibec, foarte supărat după remiza cu Dinamo. ”Sunt nervos” VIDEO | Denis Alibec, foarte supărat după remiza cu Dinamo. ”Sunt nervos”

Bayer Leverkusen face recital cu Union Berlin şi revine pe primul loc în Bundesliga

Bundesliga Publicat de Daian Cutu pe 12 nov 2023

Bayer Leverkusen s-a impus duminică, pe teren propriu, scor 4-0, în faţa formaţiei Union Berlin, în etapa a 11-a din Bundesliga.

Leverkusen este din nou lider în Germania.

Elevii lui Xabi Alonso au dominat înfruntarea cu berlinezii şi au câştigat cu un 4-0 clar. Alejandro Grimaldo a deschis scorul în minutul 23, stabilind rezultatul la pauză. În minutul 57 Odilon Kossounou a înscris pentru 2-0. Jonathan Tal a făcut 3-0 în minutul 73, în timp ce Nathan Tella a închis tabela în minutul 83.

Bayer Leverkusen a trecut pe primul loc în clasament, cu 31 de puncte, cu două mai mult decât Bayern, care are 29.