VIDEO | Real Madrid - Alaves 3-2. ”Galacticii” au condus la 3 goluri, dar au tremurat serios pe final VIDEO | Real Madrid - Alaves 3-2. ”Galacticii” au condus la 3 goluri, dar au tremurat serios pe final
VIDEO | Atalanta - Como 2-3. Surpriză în Serie A! VIDEO | Atalanta - Como 2-3. Surpriză în Serie A!
E gata! Comisia tehnică pentru arbitri a luat decizia finală, după ce Jude Bellingham l-a insultat pe arbitru la meciul cu Espaynol E gata! Comisia tehnică pentru arbitri a luat decizia finală, după ce Jude Bellingham l-a insultat pe arbitru la meciul cu Espaynol
Încă un coechipier de top pentru Florinel Coman! Starul trecut pe la Sevilla şi PSG a semnat cu Al-Gharafa Încă un coechipier de top pentru Florinel Coman! Starul trecut pe la Sevilla şi PSG a semnat cu Al-Gharafa
Jucătorul de 80 de milioane de euro, OUT în urma unei accidentări! Inter a făcut anunţul Jucătorul de 80 de milioane de euro, OUT în urma unei accidentări! Inter a făcut anunţul
EXCLUSIV | S-a aflat cine este principalul vinovat pentru scandalul biletelor vândute suporterilor Rapidului la masa presei: „A fost o eroare” EXCLUSIV | S-a aflat cine este principalul vinovat pentru scandalul biletelor vândute suporterilor Rapidului la masa presei: „A fost o eroare”

Basarab Panduru a explodat la adresa lui Edi Iordănescu! "Ce e asta?"

Fotbal Internațional Publicat de Tudor Moisa pe 10 oct 2023

România joacă cu Belarus şi Andorra, săptămâna aceasta, în preliminariile Euro 2024.

• Partida România - Andorra este în direct, duminică, la Prima TV

Basarab Panduru nu a înţeles decizia lui Iordănescu de a îl convoca pe Bîrligea şi a explodat la adresa selecţionerului. Fostul internaţional a avut această reacţie nu din pricina jocului prestat de atacant, ci din cauza condiţiei fizice.

Daniel Bîrligea nu a jucat în niciun meci din acest sezon mai mult de 66 de minute, în Superligă.

"Ce e asta? Un jucător care merge la echipa naţională nu poate juca niciodată mai mult de 66 de minute într-un meci? Ce cauţi la echipa naţională dacă nu poţi juca mai mult de 66 de minute? Ce explicaţie îmi dai? Niciodată n-a jucat 66 de minute, dar este convocat la naţională. Pe un spirit al lui, pe tinereţea lui, parcă se bate mai mult decât cei care au intrat în repriza a doua.

(n.r. - golul de 1-1, din minutul 58) Deci a făcut nişte preluări pe poziţie viitoare excepţionale, iar şutul nu înţeleg de unde l-a scos. Se duce bară gol... Nu înţeleg de unde a scos şutul ăla. Ai 5% şansă să dai gol de acolo", a explicat Basarab Panduru la Orange Sport.