"Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV "Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0 VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0
VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri
Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB
Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV
U BT Cluj - CSM Oradea, scor 93-84, în finala Turneului Memorial ”Toni Alexe” U BT Cluj - CSM Oradea, scor 93-84, în finala Turneului Memorial ”Toni Alexe”

”Au făcut o risipă de efort extraordinară”. Tandemul de antrenori de la Voluntari are un start de sezon foarte bun

FC Voluntari Publicat de Daian Cutu pe 31 iul 2023

FC Voluntari a învins în deplasare, scor 2-0, formaţia Petrolul Ploieşti, într-un meci din etapa a treia a Superligii.

În repriza secundă, minutul 74, Garutti a primit al doilea galben şi a fost eliminat de arbitrul Bogdan Dumitrache. După numai două minute, Adam Nemec a executat o lovitură liberă, portarul Zima a respins în bară şi Radu Boboc a deschis scorul pentru oaspeţi. În minutul 78 FC Voluntari a dat lovitura decisivă, Nemec profitând de o pasa greşită primită de la portarul petrolist şi lobându-l pe Zima pentru 2-0.

Cu această victorie FC Voluntari a ajuns la 6 puncte şi ocupă locul 5 în clasamentul Superligii, în timp ce Petrolul rămâne fără victorie şi, cu două puncte, se află pe poziţia a 12-a în clasament.

Marin Dună este principalul în acte, în contextul în care Ilie Poenaru nu deţine licenţa pro. Acest tandem are un start de sezon excelent.

"După pauză a fost o singură echipă pe teren, am marcat două goluri, am avut alte ocazii. Îi felicit pe băieţi, au făcut o risipă de efort extraordinară. Am reglat anumite probleme la pauză, la aşezare, la agresivitate.

Am marcat şi în anul trecut destule goluri, avem jucători foarte buni. Boboc s-a integrat foarte bine în grup",