VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Champions Legue! City şi Inter au dat-o la pace! PSG a luat 3 puncte după o mega gafă, iar Dortmund  a rezolvat meciul pe final! Scorul serii a fost înregistrat de Celtic VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Champions Legue! City şi Inter au dat-o la pace! PSG a luat 3 puncte după o mega gafă, iar Dortmund a rezolvat meciul pe final! Scorul serii a fost înregistrat de Celtic
AS Roma are un nou antrenor! Surpriză mare

Campionul ucrainean la box Oleksandr Usyk, reţinut la aeroportul din Cracovia Campionul ucrainean la box Oleksandr Usyk, reţinut la aeroportul din Cracovia
Miami Heat sprijină comunitatea haitiană după afirmaţiile şocante ale lui Donald Trump Miami Heat sprijină comunitatea haitiană după afirmaţiile şocante ale lui Donald Trump
VIDEO | Bologna - Şahtior Doneţk 0-0. Oaspeţii au ratat din penalty în prima repriză VIDEO | Bologna - Şahtior Doneţk 0-0. Oaspeţii au ratat din penalty în prima repriză
VIDEO | Sparga Praga - Salzburg 3-0. Cehii încep spectaculos faza principală VIDEO | Sparga Praga - Salzburg 3-0. Cehii încep spectaculos faza principală

Andrei Târcoveanu a semnat cu FC Argeş! Mijlocaşul a jucat ultima dată la FC Botoşani

FC Argeș Publicat pe 5 ian 2023

FC Argeş a anunţat, joi, că a ajuns la un acord pentru un an şi jumătate cu fotbalistul Andrei Costin Târcoveanu.

Mijlocaşul în vârstă de 25 de ani a evoluat în prima parte a acestui sezon la FC Botoşani.

Târcoveanu a îmbrăcat tricoul moldovenilor în 12 partide, reuşind o pasă de gol. Dinamo, Gaz Metan Mediaş, Viitorul Constanţa şi Concordia Chiajna sunt echipele pentru care a evoluat Târcoveanu până acum.

Andrei Târcoveanu este al doilea transfer perfectat de FC Argeş în această iarnă, după cel al fundaşului central croat Mario Zebic.

FC Argeş l-a vândut pe Alexandru Işfan

Gruparea Universitatea Craiova a anunţat, miercuri, transferul atacantului Alexandru Işfan de la FC Argeş.

Alexandru Işfan a fost transferat definitiv, iar acesta va îmbrăca tricoul Ştiinţei pentru următorii 3 ani şi jumătate, cu opţiune de prelungire pentru încă un an.

El va purta tricoul cu numărul 31.

”Universitatea Craiova a adus în Cetatea Băniei unul dintre cei mai promiţători tineri fotbalişti ai României, având 3 atribute esenţiale pentru un jucător de profil ofensiv: dribling, viteză şi forţă”, anunţă Universitatea Craiova pe Facebook.

800.000 de euro este cota de piaţă a lui Alexandru Işfan, potrivit site-ului de specialitate Transfermarkt. 4 goluri şi 4 pase de gol a bifat fotbalistul dorit în trecut de FCSB, în actualul sezon al Superligii, în 21 de meciuri.