LIVE VIDEO | Real Madrid - Alaves, 0-0, în direct la Prima Sport 2! Ianis Hagi este titular LIVE VIDEO | Real Madrid - Alaves, 0-0, în direct la Prima Sport 2! Ianis Hagi este titular
LIVE VIDEO | Tottenham - Manchester City 0-0, în direct la Prima Sport 1! Drăguşin, intervenţie perfectă la Haaland! LIVE VIDEO | Tottenham - Manchester City 0-0, în direct la Prima Sport 1! Drăguşin, intervenţie perfectă la Haaland!
Surpriză uriaşă la turneul de la Roma! Deţinătorul titlului, eliminat în optimi Surpriză uriaşă la turneul de la Roma! Deţinătorul titlului, eliminat în optimi
Dinamo a anunţat stadionul pe care va juca barajul cu Csikszereda! Care este preţul biletelor Dinamo a anunţat stadionul pe care va juca barajul cu Csikszereda! Care este preţul biletelor
Simona Halep nu a primit wild card la Roland Garros Simona Halep nu a primit wild card la Roland Garros
O nouă "ciorbă reîncălzită" la FCU Craiova. Antrenorul pe care Adrian Mititelu vrea să-l readucă în Bănie O nouă "ciorbă reîncălzită" la FCU Craiova. Antrenorul pe care Adrian Mititelu vrea să-l readucă în Bănie

Andrei Raţiu, integralist în eşecul clar al celor de la Rayo Vallecano cu Villarreal

La Liga Publicat de Daian Cutu pe 28 apr 2024

Villarreal a învins duminică seara, pe teren propriu, scor 3-0, gruparea Rayo Vallecano, în etapa a 33-a din La Liga.

Pe Estadio de la Ceramica, Villarreal a deschis scorul în minutul 18, prin Alexander Sorloth. Acelaşi jucător a înscris în minutul 30, dar golul a fost anulat după intervenţia VAR, pentru o poziţie de ofsaid. Gazdle şi-au mărit totuşi avantajul în minutul 69, când Alex Baena a centrat din corner şi Yerson Modquera a înscris cu o lovitură de cap. Sorloth a făcut 3-0 în minutul 74 şi acesta a rămas şi scorul final. Fundaşul român Andrei Raţiu a fost integralist la Rayo.

În clasament, Villarreal e pe locul 9, cu 45 de puncte, iar Rayo Vallecano se află pe 15, cu 34 de puncte.