”Toată lumea m-a primit cu căldură”. A ajuns în Superliga şi s-a declarat impresionat de ce a găsit în România ”Toată lumea m-a primit cu căldură”. A ajuns în Superliga şi s-a declarat impresionat de ce a găsit în România
Belgianul Remco Evenepoel, a doua oară consecutiv campion mondial la contratimp Belgianul Remco Evenepoel, a doua oară consecutiv campion mondial la contratimp
”Nu mai există recunoştinţă”. Mircea Rednic, foarte supărat după ce Răzvan Oaidă a ales altă echipă din Superliga ”Nu mai există recunoştinţă”. Mircea Rednic, foarte supărat după ce Răzvan Oaidă a ales altă echipă din Superliga
”Mi-au dat doi an contract, până la 45 de ani sunt acolo”. Prima uriaşă primită de Bănel Nicoliţă pentru a semna cu un club din Liga 4 ”Mi-au dat doi an contract, până la 45 de ani sunt acolo”. Prima uriaşă primită de Bănel Nicoliţă pentru a semna cu un club din Liga 4
Valentin Suciu ştie unde s-a pierdut duelul cu Gică Hagi. ”Acum nu mai putem face nimic” Valentin Suciu ştie unde s-a pierdut duelul cu Gică Hagi. ”Acum nu mai putem face nimic”
Alibec a explicat de ce nu a executat al doilea penalty cu Sepsi. ”Dacă n-a marcat, am luat eu mingea, ce să fac?” Alibec a explicat de ce nu a executat al doilea penalty cu Sepsi. ”Dacă n-a marcat, am luat eu mingea, ce să fac?”

Adi Mutu, după ce Rapidul a încheiat seria de 7 victorii consecutive. ”Cred eu că pe final meritam să câştigăm”

Superliga Publicat de Ovidiu Neacşu pe 29 apr 2022

Partida Chindia – Rapid s-a  încheiat 0-0, giuleştenii rămân pe primul loc din play-out după această etapă, dar a făcut un joc sub aşteptări cu echipa antrenată de Emil Săndoi.

Prima repriză a fost săracă în ocazii, câte una de fiecare parte, dar ambele apărări au stat foarte bine. A doua parte a fost  în oglindă până în ultimele 10 minute, când Rapidul a forţat victoria, dar nu a reuşit să marcheze. Astfel partida s-a încheiat cu un egal alb, care le întrerupe, giuleştenilor, serie de 7 victorii consecutive

Antrenorul Rapidului nu a părut nemulţumit de rezultat, şi-a felicitat jucătorii şi a spus că se aştepta la o partidă închisă. Acesta a declarat că meciul de etapa viitoare, cu FC ”U” Craiova, nu este unul cu o însemnătate aparte pentru el, chiar dacă a început campionatul ca antrenor, acolo.

”Astăzi a fost un meci dificil, cu o echipă care a avut toţi jucătorii în faţa careului şi ne-a lipsit doar golul, ca să câştigăm astăzi. După o primă repriză echilibrată, a doua parte am dominat-o şi cred eu că pe final meritam să câştigăm.

Îmi felicit jucătorii pentru efortul depus, cred că s-a văzut că 90 de minute am încercat să câştigăm această partidă.

Meciul cu  FC ”U” Craiova nu este special, cu toate că am început acolo sezonul. Vrem să câştigăm! Tot timpul Rapidul a vrut victoria şi acest lucru s-a văzut.”, a declarat Adrian Mutu după partida cu Chindia Târgovişte.