Ion Crăciunescu a dat verdictul la fază care i-a adus eliminarea lui Mihai Popescu Ion Crăciunescu a dat verdictul la fază care i-a adus eliminarea lui Mihai Popescu
Florin Bratu i-a dat replica lui Dorinel Munteanu! "Mi se pare deplasat" Florin Bratu i-a dat replica lui Dorinel Munteanu! "Mi se pare deplasat"
VIDEO | Anthony Joshua a fost făcut K.O. de Daniel Dubois VIDEO | Anthony Joshua a fost făcut K.O. de Daniel Dubois
Imagine puternică! Cum arată capul lui Tudorie după meciul cu FCSB Imagine puternică! Cum arată capul lui Tudorie după meciul cu FCSB
Juventus a bifat o performanţă senzaţională Juventus a bifat o performanţă senzaţională
Alexandru Băluţă este fericit că nu va mai juca în Ghencea! "Execrabil" Alexandru Băluţă este fericit că nu va mai juca în Ghencea! "Execrabil"

Abandon în finala de la Birmingham. Câştigătoarea turneului este Beatriz Haddad Maia

Tenis Publicat de Ovidiu Neacşu pe 19 iun 2022

Sportiva braziliană Beatriz Haddad Maia, locul 32 WTA, a câştigat, duminică, turneul de la Birmigham, beneficiind de abandonul adversarei sale din finală, Shuai Zhang, numărul 54 mondial şi cap de serie 8.

Zhang a abandonat după nici 40 de minute, la scorul de 5-4 pentru Haddad Maia în primul set.

Pentru Beatriz Haddad Maia este al doilea trofeu în tot atâtea săptămâni, după cel câştigat în 12 iunie la Nottingham.

La Birmigham, Haddad Maia a trecut duminică în semifinale de Simona Halep, scor 6-3, 2-6, 6-4.