Breaking News! Un nou om de bază de la FCSB este OUT! Titularul lui Becali s-a rupt şi lista accidentaţilor se măreşte: ”A făcut RMN şi are asta!” | VIDEO EXCLUSIV

Marius Şumudică a spus tot! Şucu l-a băgat în şedinţă după ruşinea cu Botoşani! Ce s-a stabilit: ”Nu e vorba de bani!”

Antoine Dupont, căpitanul echipei de rugby a Franţei, pregătit să primească oaspeţi în casa copilăriei sale. Rezervările de pot face pe platforma Airbnb

Motivul pentru care Rapid nu se regăseşte sub comanda lui Marius Şumudică: ”Mi se pare că unii fac ce vor!” | VIDEO EXCLUSIV
Pilotul francez Frederic Baudry a murit după un accident la Raliul Marocului Pilotul francez Frederic Baudry a murit după un accident la Raliul Marocului
Decizie cu privire la viitorul lui Marius Măldărăşanu la Hermannstadt Decizie cu privire la viitorul lui Marius Măldărăşanu la Hermannstadt

”A avut dureri în piept la pauza meciului cu FCSB”. Detalii de ultim moment despre starea de sănătate a lui Mircea Rednic

UTA Arad Publicat de Daian Cutu pe 30 aug 2023

Alexandru Meszar, acţionar UTA Arad, a declarat, miercuri, că Mircea Rednic a suferit probabil infarctul la pauza meciului cu FCSB. După intervenţia de montare a unui stent, tehnicianul deja vorbea despre antrenament, a precizat oficialul.

“În pauza meciului cu FCSB a avut primele simptome, a avut dureri în piept. Probabil atunci s-a produs infarctul. Azi-dmineaţă a acuzat din nou probleme. Starea lui este foarte bună. Bineînţeles, are o stare de oboseală, trebuie lăsat un pic în linişte. Am vorbit cu el imediat după intervenţie. Deja vorbea de antrenamentul de astăzi”, a spus Meszar la Digi Sport.

El a menţionat pentru sursa mai sus citată că lasă la latitudinea antrenorului decizia cu privire la revenire: “Eu personal nu o să forţez nimic. Poate o pauză mai lungă nu i-ar face bine. Rămâne la latitudinea dânsului”.

Rednic nu dădea semne că ar avea probleme după victoria cu FCSB

UTA Arad a învins pe teren propriu, scor 2-1, formaţia FCSB, căreia i-a administrat prima înfrângere din acest sezon. Doi jucători ai bucureştenilor au fost eliminaţi: Pantea şi Coman.

Antrenorul gazdelor, Mircea Rednic a declarat că este foarte fericit pentru că elevii săi au reuşit să se impună în faţa liderului, mai ales că cele 3 puncte vin după o perioadă grea.

Rednic a avut o reacţie ironică cu privire la cei de la FCSB, care au contestat vehement maniera de arbitraj.

”Nu ştiu cine i-a vânat, că n-am văzut niciun lunetist. Prin Ucraina, pe acolo, sunt lunetişti. Ei trebuie să accepte că ăsta este fotbalul. Au făcut un meci mai slab, nu i-a vânat nimeni.

La toate cartonaşele date, arbitrul a avut acoperire. Nu i-a vânat nimeni. Am văzut copii, doamne, oameni în vârstă în tribune, deci n-avea cine să-i împuşte.

Arbitrul a avut o decizie grea la penalty. Dar nu uitaţi că VAR-ul a intervenit şi la meciul de la Sibiu. A fost cu noi de data asta, trebuie să recunosc. VAR-ul e cu cei care sunt mai buni, şi astăzi cred că am fost mai buni decât ei.

Având superioritate numerică, aş fi vrut o victorie mai categorică, ca să nu mai apară lunetiştii şi dronele, sau cine Dumnezeu i-a vânat. Am văzut declaraţia lui Coman. Trebuie să fii fair-play. Nu i-a împiedicat nimeni să-şi creeze ocazii clare, ceea ce n-au avut”, a spus Rednic, la conferinţa de presă.