Impresarul lui Zima l-a iritat pe MM Stoica: „Pentru ce să ieşi să spui? Lucrurile sunt confidenţiale!” | EXCLUSIV Impresarul lui Zima l-a iritat pe MM Stoica: „Pentru ce să ieşi să spui? Lucrurile sunt confidenţiale!” | EXCLUSIV
Max Verstappen a câştigat sprintul din Austin! Pilotul Red Bull şi-a mărit avansul la general Max Verstappen a câştigat sprintul din Austin! Pilotul Red Bull şi-a mărit avansul la general
Potaissa Turda, înfrângere în deplasare, cu GRK Ohrid, în turul 2 al European Cup Potaissa Turda, înfrângere în deplasare, cu GRK Ohrid, în turul 2 al European Cup
VIDEO | Bournemouth - Arsenal 2-0. Puncte mari pierdute de ”tunari” după un meci de coşmar VIDEO | Bournemouth - Arsenal 2-0. Puncte mari pierdute de ”tunari” după un meci de coşmar
VIDEO | Bayern Munchen – VfB Stuttgart 4-0. Harry Kane a reuşit un hat-trick VIDEO | Bayern Munchen – VfB Stuttgart 4-0. Harry Kane a reuşit un hat-trick
MM Stoica nu s-a mai putut abţine şi l-a făcut praf pe Ovidiu Haţegan: „De ce nu interveniţi, că sunteţi foarte subtil” | VIDEO EXCLUSIV MM Stoica nu s-a mai putut abţine şi l-a făcut praf pe Ovidiu Haţegan: „De ce nu interveniţi, că sunteţi foarte subtil” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Sepsi - UTA 1-0. Covăsnenii turează motoarele sub bagheta noului antrenor

Superliga Publicat de Daian Cutu astăzi, 20:04

Sepsi OSK a învins pe teren propriu, scor 1-0, gruparea UTA Arad, în etapa a 13-a din Superligă.

În meciul de la Sf. Gheorghe, gazdele au deschis scorul în minutul 44, când Cosmin Matei a şutat din unghi, de la marginea careului mic, şi l-a învins pe Robert Popa. Arădenii au încercat timid poarta lui Gyenge, Fabry şutând în minutul 51, însă elevii lui Mircea Rednic nu au putut înscrie şi covăsnenii au bifat a doua victorie consecutivă în Superligă.

Pentru UTA este prima înfrângere după patru etape. În clasament Sepsi este pe 7, cu 17 puncte, iar UTA ocupă poziţia a 9-a, cu 15 puncte.

VIDEO | Sepsi - UTA 1-0 (Matei 44), în direct la Prima Sport 1. Echipele de start:

• Sepsi: Gyenge - Haruţ, Ciobotariu, Ninaj, Dumitrescu, Ştefan - Sota, Kallaku - Coman, Matei, El Sawy
  • UTA: Popa - Trif, Benga, Poulolo, Râpă - Hrezdac - Van Durmen, Pedro, Omondi, Cîmpanu - Costache

Minutul 90+4: Final de meci! Sepsi bate cu 1-0.

Minutul 51: Gyenge a intervenit excelent la şutul în forţă trimis de Fabry din afara careului.

Minutul 45+3: Pauză! Sepsi are 1-0.

Minutul 45+2: Poulolo reia acrobatic din foarfecă, dar Popa se întinde şi parează.

Minutul 44: GOL Sepsi! Coman protejează o minge trimisă de Sota Mino, iar Matei apare perfect şi reia din câţiva metri.

Minutul 30: Joao Pedro trimite cu latul de la 20 de metri. Gyenge nu are emoţii.

Minutul 5: Ştefan execută un corner, Ciobotariu reia din câţiva metri, dar Puololo scoate de pe linia porţii.

------------------------------

Înaintea acestui duel, Sepsi se află pe locul 9, cu 14 puncte acumulate după 12 etape. Covăsnenii au un bilanţ negru, cu doar 2 6 puncte obţinute în ultimele 8 runde.

De cealaltă parte, UTA se află pe 8, la o singură „lungime” în faţa adversarei sale de astăzi. Arădenii se află într-o formă bună, după ce în ultimele două etape s-au impus cu acelaşi scor, 3-1, pe terenul CFR-ului şi acasă cu Petrolul.

Ultima confruntare dintre cele două combatante s-a încheiat cu victoria „Bătrânei Doamne” , scor 2-1.