VIDEO | Betis - FC Sevilla 1-1. Fără învingătoare în derby-ul andaluz VIDEO | Betis - FC Sevilla 1-1. Fără învingătoare în derby-ul andaluz
Interimarul Dican o duce pe CFR Cluj pe locul doi în Superliga. ”Nu ştiu nimic despre revenirea lui Dan Petrescu” Interimarul Dican o duce pe CFR Cluj pe locul doi în Superliga. ”Nu ştiu nimic despre revenirea lui Dan Petrescu”
VIDEO | ”Am avut o şansă mare”. Mario Camora nu poate trece peste eşecul umilitor din Cupă VIDEO | ”Am avut o şansă mare”. Mario Camora nu poate trece peste eşecul umilitor din Cupă
Adi Mutu, replică dură pentru Tachtsidis! "Nu are minte. Am goluri câte meciuri are el în Italia" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Fiorentina - Sassuolo 5-1. Formaţia viola s-a descătuşat cu penultima clasată VIDEO | Fiorentina - Sassuolo 5-1. Formaţia viola s-a descătuşat cu penultima clasată
Răsturnare de situaţie! Când începe Dan Petrescu mandatul la CFR Cluj Răsturnare de situaţie! Când începe Dan Petrescu mandatul la CFR Cluj

VIDEO | Sepsi - CFR Cluj 1-1. Situaţie tot mai complicată pentru trupa lui Adi Mutu

Superliga Publicat pe 29 mar 2024

Sepsi OSK a încheiat la egalitate pe teren propriu, 1-1, cu formaţia CFR Cluj, în etapa a doua din play-off-ul Superligii.

La SfântuGheorghe, Adrian Mutu a fost nevoit să schimbe înainte de startul meciului, Kresic s-a accidentat la încălzire şi a fost înlocuit de Mogoş. Marius Ştefănescu a deschis scorul în minutul 9, pentru gazde, dar clujenii au replicat în minutul 21, prin Matija Boben, care a înscris cu o lovitură de cap. Pe final de meci, portarul gazdelor, Niczuly, şi-a salvat echipa de la înfrângere şi partida s-a terminat la egalitate, 1-1.

În clasament, CFR este pe 3 şi are 28 de puncte, iar Sepsi este pe locul 6, cu 23 de puncte.

VIDEO | Sepsi - CFR Cluj 1-1 (Ştefănescu 9 / Boben 21), în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start:

• Sepsi: Niczuly - Ninaj, Kecskes, D. Ciobotariu - Oroian, N. Păun, Kallaku, Fl. Ştefan - Ştefănescu, Debeljuh, K. Varga
  • CFR: Sava - Cr. Manea, Boben, Kresic, Camora - Muhar, A. Keita, Tachtsidis - C. Deac, Bîrligea, Otele

Minutul 90+4: Final de meci! Se termină 1-1.

Minutul 90+3: Avounou reia în forţă de la 20 de metri. Niczuly scoate de sub transversală

Minutul 77: Aganovic reia la colţul scurt puţin pe lângă poartă.

Minutul 45+3: Pauză! Scorul este 1-1.

Minutul 39: Tachtsidis îl găseşte bine pe Bîrligea, dar Niczuly iese bine şi blochează.

Minutul 21: GOL CFR! Boben reia cu capul după un corner.

Minutul 9: GOL Sepsi! Ştefănescu este găsit nemarcat pe 5 metri. Jucătorul covăsnenilor îl învinge pe Sava.

Minutul 5: Ştefănescu reia în forţă de la 20 de metri puţin pe lângă poartă.

Minutul 2: VAR intervine dar nu se dictează penalty la o intervenţie a lui Niczuly în careu la Bîrligea.

----------------------------------

CFR Cluj vine după înfrângerea din prima etapa a play-off-ului, scor 2-1, în faţa Universităţii Craiova şi se află pe poziţia a 4-a în clasament, la 8 puncte de liderul FCSB. Ardelenii au mare nevoie de victorie în acest meci pentru a mai scădea din diferenţă.

De cealaltă parte, Sepsi se află pe locul 6 în clasament şi a debutat în play-off cu o înfrângere cu 2-1 în faţa FCSB-ului. Covăsnenii nu mai pierduseră de 4 runde înaintea partidei cu ”roş-albaştrii” de pe „Arena Naţională”.

Ultima întâlnire dintre cele două formaţii s-a încheiat cu victoria lui Sepsi, scor 2-1.