Dublă Ferrari la GP-ul Statelor Unite. Max Verstappen a profitat de penalizarea lui Lando Norris Dublă Ferrari la GP-ul Statelor Unite. Max Verstappen a profitat de penalizarea lui Lando Norris
VIDEO | FC Barcelona - FC Sevilla 5-1. Un nou recital catalan în La Liga VIDEO | FC Barcelona - FC Sevilla 5-1. Un nou recital catalan în La Liga
Basarab Panduru, nemilos cu Dinamo după derby: ”Tot meciul nu reuşeşti să dai un şut pe poartă!” | EXCLUSIV

VIDEO | AS Roma - Inter Milano 0-1. Lautaro Martinez a devenit cel mai bun marcator non-italian din istoria ”nerazzurilor” VIDEO | AS Roma - Inter Milano 0-1. Lautaro Martinez a devenit cel mai bun marcator non-italian din istoria ”nerazzurilor”
Antrenorul lui Dinamo a făcut plecăciune în faţa FCSB-ului: ”A jucat atâtea meciuri în Europa, au acumulat experienţă!” | VIDEO

A marcat ca Zlatan cu Dinamo şi i-a transmis un mesaj lui Mircea Lucescu: ”Avem goluri şi pentru Rangers, pentru toţi!” | VIDEO

VIDEO | Atletico Madrid - Leganes 3-1. Diferenţa s-a făcut pe final

La Liga Publicat de Daian Cutu ieri, 19:56

Atletico Madrid a învins pe teren propriu, scor 3-1, formaţia Leganes, în etapa a 10-a din La Liga.

Leganes a deschis scorul pe Metropolitano prin Yvan Neyou, care a marcat în minutul 34 din pasa lui Dani Raba. „Plăpumarii” au avut de aşteptat pentru a vedea un scor egal pe tabelă.

S-a întâmplat în minutul 69, când a înscris norvegianul Alexander Sorloth, din assistul lui Witsel. Antoine Griezmann a adus gazdele în avantaj din minutul 81 şi tot el a primit un cartonaş roşu în minutul 87, însă după verificarea VAR roşul s-a transformat în galben şi Griezmann a rămas pe teren.

În al nouălea minut al prelungirilor Sorloth a primit de la Julian Alvarez şi a stabilit rezultatul final, 3-1 pentru Atletico Madrid, care are 20 de puncte şi este pe ultima treaptă a podiumului. Leganes e a 17-a, cu 8 puncte.