E gata! FCSB a anunţat unde va juca meciul cu Petrolul: "Ce să facem dacă altă variantă nu avem?” | VIDEO EXCLUSIV

România U20: Tricolorii au fost învinşi de Anglia, scor 2-0
Breaking News! Continuă curăţenia lui Dan Petrescu la CFR! Fotbalistul este OUT oficial

Fotbalistul care a făcut diferenţa în partida cu Lituania: ”Unii au jucat foarte slab!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Remiză spectaculoasă în Olanda - Germania, 2-2! Dubla lui Harry Kane aduce victoria Angliei cu Finlanda VIDEO | Remiză spectaculoasă în Olanda - Germania, 2-2! Dubla lui Harry Kane aduce victoria Angliei cu Finlanda
MM Stoica a ieşit la atac după victoria României din Nations League: ”Nu am arătat bine!” | VIDEO EXCLUSIV

MM Stoica a răbufnit în direct după ce visul Champions League a fost spulberat: ”Ne-au scos nişte slabi!” | VIDEO EXCLUSIV

FCSB Publicat pe 14 aug 2024

Formaţia FCSB a ratat calificarea în play-off-ul Ligii Campionilor, după ce a fost învinsă, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 3-2 (3-0), de echipa cehă Sparta Praga, în manşa secundă a turului trei preliminar.

În tur, scorul a fost egal, 1-1.

Marţi, pentru FCSB au marcat Olaru, în minutul 60, şi Edjouma, în minutul 85, în timp ce pentru Sparta Praga au înscris Birmancevic (13, 28) şi Haraslin (37).

Becali nu a fost deloc mulţumit de declaraţii lui Mihai Lixandru spus înainte te de meci şi a decis să discute cu echipa pentru a le oferi mai multă încredere.

Mihai Stoica a oferit primele declaraţii după duelul cu gruparea cehă în exclusivitate pentru Prima Sport. Astfel, managerul general al FCSB a dezvăluit care este singurul său regret cu privire la eliminarea din UEFA Champions League.

”Ne-au scos nişte slabi!”

”Eu regret un singur lucru că ne-au scos nişte slabi. O echipă care nu ne-a fost cu nimic superioară, nu au avut ocazii, golul 3 să zicem că e singurul dinamic. Am început să jucăm după golul lui Olaru, dacă jucam mai repede aveam o şansă să ducem meciul în prelungiri şi chiar să ne calificăm.

Noi am fost foarte slabi în prima repriză, speriaţi. Aşa e când nu ai experienţă în Europa, se poate întâmpla şi asta. E clar că ce s-a discutat - nu s-a făcut. Nu aş vrea să zic despre teren.. Aş putea să vorbesc şi despre arbitraj pentru că a fost unul ostil.

Dacă deja tu în primele secunde, când adversarul îi ridică piciorul în cap lui Ştefănescu, tu nu dai fault...  Când avem cea mai bună perioadă tu opreşti jocul pentru pauză de hidratare. A fost bătaie de joc. Să dai doar 5 minute când suntem călare pe ei. Trag de timp şi tu nimic. Arbitraj ostil în tur şi în retur!”, a răbufnit MM Stoica la Prima Sport.

Meciul a fost arbitrat de o brigadă din Danemarca, avându-l la centru pe Morten Krogh la centru.

FCSB va evolua în play-off-ul Ligii Europa, unde va întâlni echipa austriacă LASK Linz. Manşa tur urmează să se dispute la Linz, pe 22 august, în timp ce returul va fi programat la Bucureşti, pe 30 august.