”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

VIDEO | UTA - ”U” Cluj 0-0. Ambele echipe şi-au creat ocazii importante

Superliga Publicat de Daian Cutu pe 29 iul 2024

UTA Arad a încheiat la egalitate, 0-0, meciul disputat în compania echipei Universitatea Cluj, în etapa a treia a Superligii.

VIDEO | UTA - ”U” Cluj 0-0, în direct la Prima Sport 1. Echipele de start:

• UTA: D. Iliev - Râpă, Conte, Benga, Trif - V. Costache, C. Mihai, Van Durmen - Fabry, Ezekiel, Omondi
  • ”U” Cluj: Gertmonas - Boboc, Masoero, I. Cristea, Chipciu - Ov. Popescu, Bic - Raţă, Nistor, Tchassem - Blănuţă

Minutul 90+5: Pauză! Se termină 0-0.

Minutul 73: Thiam rezistă atacurilor venite de la doi adversari şi trage de la 20 de metri. Mingea deviată se duce puţin pe lângă poartă.

Minutul 66: Omondi scoate la Fabry, dar şutul acestuia din prima cu efect ocoleşte de puţin poarta.

Minutul 56: Blănuţă găseşte o poziţie de şut dintr-un unghi greu al careului. Iliev este însă la post.

Minutul 47: Cristea scoate de pe linia porţii la şutul expediat de Cîmpanu.

Minutul 45+5: Pauză! Scorul este 0-0.

Minutul 45+2: Şansă mare pentru ”U”! Tchassem a tras într blocajul unui adversar din câţiva metri.

Minutul 43: Omondi prinde un şut de la distanţă. Gertmonas se întinde şi respinge.

Minutul 33: Mihai a şutat în forţă de la distanţă în braţele lui Gertmonas.

Minutul 22: Bic a reluat cu efect din prima, mingea s-a dus pe lângă poartă.

-----------------------------

UTA nu a început foarte bine acest sezon. Arădenii au remizat pe teren propriu cu Rapid în prima etapă, iar în cea de-a doua au pierdut în compania Universităţii Craiova, scor 4-2.

De cealaltă parte, „U” Cluj a arătat mult mai bine. Ardelenii au remizat în prima etapă pe terenul campioanei en-titre FCSB, iar apoi au învins-o fără probleme pe FC Hermannstadt, scor 3-1.

Ultima confruntare dintre cele două combatante s-a încheiat cu o remiză albă.