Cosmin Matei, decisiv în duelul cu unul din foştii săi antrenori. ”Să sperăm că vom avea continuitate” Cosmin Matei, decisiv în duelul cu unul din foştii săi antrenori. ”Să sperăm că vom avea continuitate”
VIDEO | Petrolul - CFR Cluj, astăzi, de la ora 21:00, în direct la Prima Sport 1. Echipele de start VIDEO | Petrolul - CFR Cluj, astăzi, de la ora 21:00, în direct la Prima Sport 1. Echipele de start
VIDEO | Sepsi - UTA 1-0. Covăsnenii turează motoarele sub bagheta noului antrenor VIDEO | Sepsi - UTA 1-0. Covăsnenii turează motoarele sub bagheta noului antrenor
VIDEO | Manchester United - Brentford 2-1. Revirimentul trupei lui Erik ten Hag
Marius Şumudică ştie care este atuul lui Dinamo în derby-ul cu FCSB Marius Şumudică ştie care este atuul lui Dinamo în derby-ul cu FCSB
E gata! Au fost anunţati jucătorii noi care vor ajunge la naţionala lui Mircea Lucescu! Surprize mari: ”Nu ai văzut cum apare în gura porţii!”

VIDEO | Sepsi - UTA 1-0. Covăsnenii turează motoarele sub bagheta noului antrenor

Superliga Publicat de Daian Cutu astăzi, 20:04

Sepsi OSK a învins pe teren propriu, scor 1-0, gruparea UTA Arad, în etapa a 13-a din Superligă.

În meciul de la Sf. Gheorghe, gazdele au deschis scorul în minutul 44, când Cosmin Matei a şutat din unghi, de la marginea careului mic, şi l-a învins pe Robert Popa. Arădenii au încercat timid poarta lui Gyenge, Fabry şutând în minutul 51, însă elevii lui Mircea Rednic nu au putut înscrie şi covăsnenii au bifat a doua victorie consecutivă în Superligă.

Pentru UTA este prima înfrângere după patru etape. În clasament Sepsi este pe 7, cu 17 puncte, iar UTA ocupă poziţia a 9-a, cu 15 puncte.

VIDEO | Sepsi - UTA 1-0 (Matei 44), în direct la Prima Sport 1. Echipele de start:

• Sepsi: Gyenge - Haruţ, Ciobotariu, Ninaj, Dumitrescu, Ştefan - Sota, Kallaku - Coman, Matei, El Sawy
  • UTA: Popa - Trif, Benga, Poulolo, Râpă - Hrezdac - Van Durmen, Pedro, Omondi, Cîmpanu - Costache

Minutul 90+4: Final de meci! Sepsi bate cu 1-0.

Minutul 51: Gyenge a intervenit excelent la şutul în forţă trimis de Fabry din afara careului.

Minutul 45+3: Pauză! Sepsi are 1-0.

Minutul 45+2: Poulolo reia acrobatic din foarfecă, dar Popa se întinde şi parează.

Minutul 44: GOL Sepsi! Coman protejează o minge trimisă de Sota Mino, iar Matei apare perfect şi reia din câţiva metri.

Minutul 30: Joao Pedro trimite cu latul de la 20 de metri. Gyenge nu are emoţii.

Minutul 5: Ştefan execută un corner, Ciobotariu reia din câţiva metri, dar Puololo scoate de pe linia porţii.

------------------------------

Înaintea acestui duel, Sepsi se află pe locul 9, cu 14 puncte acumulate după 12 etape. Covăsnenii au un bilanţ negru, cu doar 2 6 puncte obţinute în ultimele 8 runde.

De cealaltă parte, UTA se află pe 8, la o singură „lungime” în faţa adversarei sale de astăzi. Arădenii se află într-o formă bună, după ce în ultimele două etape s-au impus cu acelaşi scor, 3-1, pe terenul CFR-ului şi acasă cu Petrolul.

Ultima confruntare dintre cele două combatante s-a încheiat cu victoria „Bătrânei Doamne” , scor 2-1.