Rezultat nefast pentru Răzvan Lucescu înainte de duelul cu FCSB Rezultat nefast pentru Răzvan Lucescu înainte de duelul cu FCSB
Kalle Rovanpera a câştigat Raliul Chile. Thierry Neuville se apropie de titlu Kalle Rovanpera a câştigat Raliul Chile. Thierry Neuville se apropie de titlu
VIDEO | Sepsi - FCSB 0-1, în direct la Prima Sport 1. Bîrligea marchează un gol ciudat anulat la VAR VIDEO | Sepsi - FCSB 0-1, în direct la Prima Sport 1. Bîrligea marchează un gol ciudat anulat la VAR
Basarab Panduru l-a distrus pe antrenor: ”Face echipa asta să joace mai prost cu trecerea timpului!” | VIDEO EXCLUSIV

”Aşa se face peste tot. Nu ai echipă, mergi la TV! Ăştia fac mai rău decât noi, care suntem de 15 ani aici”. Basarab Panduru, răspuns pentru Dorinel Munteanu. Discursul manifest al fostului internaţional | VIDEO EXCLUSIV

Rapid Bucureşti a câştigat Supercupa României la volei, în faţa campioanei Corona Braşov Rapid Bucureşti a câştigat Supercupa României la volei, în faţa campioanei Corona Braşov

VIDEO | Sepsi - FCSB 0-1, în direct la Prima Sport 1. Bîrligea marchează un gol ciudat anulat la VAR

Superliga Publicat de Daian Cutu astăzi, 22:14

Sepsi şi FCSB se întâlnesc, astăzi, de la ora 21:30. Meciul va fi în direct la Prima Sport 1 şi online pe PrimaPlay.ro.

După primele 10 etape, Sepsi se află pe locul 10 în Superligă, cu 11 puncte. Covăsnenii au avut un start ezitant de sezon şi sunt obligaţi să înceapă să strângă puncte, pentru a spera la play-off.

VIDEO | Sepsi - FCSB 0-2 (Tănase 16), în direct la Prima Sport 1. Echipele de start:

• Sepsi: Niczuly - Ciobotariu, Ninaj, Fl. Ştefan - Haruţ, M. Sota, Alimi, Oroian - Matei, M. Coman, Kallaku
  • FCSB: Târnovanu - Creţu, Dawa, Chiricheş, Panţîru - Şut, Alhassan - Băluţă, Fl. Tănase, Oct. Popescu - Daniel Popa

Minutul 65: Tănase bate o lovitură liberă, apoi mingea intră după respingere în poartă. Reuşita lui Bîrligea e anulată la VAR.

Minutul 47: Bîrligea trece de doi adversari şi reia în forţă peste poartă.

Minutul 45+2: Pauză! Sepsi conduce cu 1-0.

Minutul 40: Tavi Popescu caută vinclul din unghi. Mingea a trecut pe lângă.

Minutul 23: Târnovanu a scos peste transversală o minge reluată de Haruţ.

Minutul 21: Şut a trimis pe lângă poartă din voleu. Mingea a venit pe respingere.

Minutul 16: GOL FCSB! Băluţă centrează în careu, iar Tănase trimite cu pământul din 7 metri.

Minutul 14: Alimi este complet liber în careu, dar trage moale pentru Târnovanu.

------------------------------------

De cealaltă parte, FCSB ocupă poziţia a 13-a, cu 10 puncte. Deşi are un parcurs excelent în cupele europene, campioana României a dezamăgit constant în Superligă.

În stagiunea precedentă, FCSB s-a impus în ambele meciuri din sezonul regular, scor 5-2 şi 1-0. În play-off, bucureştenii s-au impus în meciul de pe teren propriu, scor 2-1, iar înfruntarea de la Sfântu Gheorghe s-a încheiat la egalitate, scor 2-2.