"Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV "Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0 VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0
VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri
Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB
Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV
U BT Cluj - CSM Oradea, scor 93-84, în finala Turneului Memorial ”Toni Alexe” U BT Cluj - CSM Oradea, scor 93-84, în finala Turneului Memorial ”Toni Alexe”

VIDEO | Salernitana - Verona 1-2. Oaspeţii îşi asigură rămânerea în Serie A

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 20 mai 2024

Hellas Verona a învins luni, în deplasare, scor 2-1, formaţia Salernitana, în etapa a 37-a din Serie A.

Veronezii vor juca în prima ligă italiană şi în sezonul următor.

Verona a dominat meciul de la Salerno şi a condus cu 2-0 după o primă repriză în care gazdele nu au avut nici un şut pe poartă. Suslov a deschis scorul în  minutul 22, iar Folorunsho l-a majorat în minutul 45+3. Tot Folorunsho a mai pus o bară în contul oaspeţilor, iar Maggiore a redus din diferenţă în minutul 90.

Verona s-a impus cu 2-1, asigurându-şi locul în Serie A şi pentru sezonul viitor, aflându-se pe locul 13 în clasament, cu 37 de puncte, în timp ce Salernitana ocupă ultima poziţie, a 20-a, cu 16 puncte.