Conducerea CFR-ului a intervenit după ce Louis Munteanu l-a sfidat pe Dan Petrescu! Ce se întâmplă cu atacantul | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Celta Vigo - Real Madrid 1-2. Mbappe şi Vinicius au fost din nou decisivi VIDEO | Celta Vigo - Real Madrid 1-2. Mbappe şi Vinicius au fost din nou decisivi
Camora nu s-a abţinut după egalul contra Petrolului: ”Puţin fotbal!”

Rivalitatea Djokovic - Nadal s-a încheiat. Sârbul l-a învins pe spaniol în ultima lor confruntare Rivalitatea Djokovic - Nadal s-a încheiat. Sârbul l-a învins pe spaniol în ultima lor confruntare
VIDEO | Juventus - Lazio 1-0. Un autogol o duce pe ”Bătrâna Doamnă” pe primul loc VIDEO | Juventus - Lazio 1-0. Un autogol o duce pe ”Bătrâna Doamnă” pe primul loc
A vrut Dan Petrescu să îl pedepsească pe Louis Munteanu? „Alt motiv nu există!” | VIDEO EXCLUSIV A vrut Dan Petrescu să îl pedepsească pe Louis Munteanu? „Alt motiv nu există!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Petrolul - CFR Cluj 0-0. Fotbal împietrit la Ploieşti

Superliga Publicat de Daian Cutu ieri, 21:01

Petrolul Ploieşti a încheiat la egalitate pe teren propriu, 0-0, cu CFR Cluj, în etapa a 13-a din Superligă.

La Ploieşti, prima ocazie a aparţinut oaspeţilor, şutul lui Peter Michael fiind deviat peste poartă în minutul 6. Replica gazdelor a venit la lovitura de cap a lui Papp, care a trecut pe lângă bară, în minutul 28.

Nici repriza secundă nu a adus fotbal de mai bună calitate, ploieştenii nu au avut şut pe poartă, iar ocaziile au întârziat să apară până al cincilea minut al prelungirilor, când a ratat Păun. Partida s-a încheiat 0-0 şi CFR Cluj este pe locul 3, cu 19 puncte. Petrolul ocupă locul 5, tot cu 19 puncte.

VIDEO | Petrolul - CFR Cluj 0-0, în direct la Prima Sport 1. Echipele de start:

• Petrolul: Zima - Ricardinho, Papp, Huja, Dumitriu - T. Keita - M. Rădulescu, Hanca, Jyry, Grozav (cpt.) - Bempah
  • CFR: M. Popa - Simao Rocha, Leo Bolgado, M. Ilie, Camora (cpt.) - Fică, K. Keita, Djokovic - Deac, Michael, Korenica

Minutul 90+5: Final de meci! Se termină 0-0

Minutul 90: Papp ia prim planul în faţa lui Popa la o centrare, dar nu prinde poarta.

Minutul 72: Ilie trimite peste poartă din cornerul executat de Deac.

Minutul 45+3: Pauză! Scorul este 0-0.

Minutul 28: Papp trimite cu capul pe lângă poartă o minge venită din corner.

Minutul 6: Zima respinge până la Michael, care trage din câţiva metri. Mingea este uşor deviată peste poartă.

-------------------------------

Înaintea duelului de astăzi, ambele echipe se află la egalitate de puncte, 18. Petrolul se poziţionează pe locul al şaselea, în vreme ce CFR Cluj ocupă poziţia a 4-a.

Ploieştii sunt neînvinşi pe teren propriu, în acest sezon, iar ardelenii nu au pierdut nicio partidă în deplasare, în actuala stagiune de Superligă.

De la revenirea Petrolului în Superligă, CFR Cluj s-a impus în toate cele patru meciuri directe: de două ori cu 1-0, la Cluj, şi cu 5-2, respectiv, 2-1, la Ploieşti.