VIDEO | Lecce – Parma 2-2. Remiză dramatică în derby-ul românesc din Serie A VIDEO | Lecce – Parma 2-2. Remiză dramatică în derby-ul românesc din Serie A
VIDEO | Real Madrid a făcut spectacol cu Espanyol VIDEO | Real Madrid a făcut spectacol cu Espanyol
VIDEO | Daniel Bîrligea a debutat la FCSB, dar a fost înlocuit la pauză şi a reacţionat: „Nu ştiu dacă din fericire sau din supărare” VIDEO | Daniel Bîrligea a debutat la FCSB, dar a fost înlocuit la pauză şi a reacţionat: „Nu ştiu dacă din fericire sau din supărare”
E gata! Tony revine în fotbalul românesc E gata! Tony revine în fotbalul românesc
Gigi Becali, prima reacţie după debutul lui Bîrligea! "Să nu cumva" Gigi Becali, prima reacţie după debutul lui Bîrligea! "Să nu cumva"
Gigi Becali s-a contrazis singur! "Unde e faultul? / E fault clar!" Gigi Becali s-a contrazis singur! "Unde e faultul? / E fault clar!"

VIDEO | Oţelul - FC Botoşani 2-0! Trupa lui Andone merge la baraj

Superliga Publicat de Tudor Moisa pe 12 mai 2024

Oţelul a învins-o pe FC Botoşani, scor 2-0. În urma acestui rezultat, echipa antrenată de Bogdan Andone va juca barajul de menţinere în Superligă.

Oţelul - FC Botoşani 2-0 (Gaitan 12, Rusevic 45)

Echipele de start

• Oţelul: Pap - Adăscăliţei, Cisse, Ghiocel, Gomes - Gaitan, Zivulic, Jardan - Tănasă, Rusevic, Malle.
  • FC Botoşani: Kukic - Benzar, Sadiku, Miron, Ţigănaşu - Florescu, Dican, Aldair - Mitrov, Lopez, Kaprov.

Minutul 90+1: Încă un gol anulat Oţelului pe motiv de ofsaid! Gălăţenii se impun fără mari emoţii, iar Botoşani va juca barajul de menţinere în Superligă.

Minutul 45: GOL OŢELUL! Rusevic introduce din nou mingea în poartă, dar de data aceasta golul este valabil. 2-0 pentru Oţelul, iar FC Botoşani tremură serios pentru rămânerea în Superligă.

Minutul 37: Rusevic face 2-0, dar reuşita este anulată pentru un ofsaid.

Minutul 12: GOL OŢELUL! Gaitan deschide scorul la Galaţi! Haos în apărarea moldovenilor.

Minutul 1: A început meciul!

Înaintea acestui duel Oţelul se află pe locul 2 din play-out, cu 33 de puncte, şi are nevoie de cel puţin un egal pentru a termina play-out-ul pe locul secund. Trupa lui Dorinel Munteanu pierdut în ultima etapă la Ploieşti, cu Petrolul, scor 2-1.

De cealaltă parte, pentru FC Botoşani este o confruntare crucială în lupta pentru salvarea de la retrogradare. Botoşănenii se află pe locul 12, prima poziţie care asigură menţinerea în Superliga, la un punct de FC Voluntari şi Poli Iaşi şi 3 de Dinamo şi FCU Craiova.

Ultima confruntare dintre cele două formaţii s-a încheiat cu victoria Botoşaniului, scor 2-0.