VIDEO | Real Madrid - Barcelona 0-4. Catalanii au strălucit în fieful eternei rivale VIDEO | Real Madrid - Barcelona 0-4. Catalanii au strălucit în fieful eternei rivale
Un nou meci excelent pentru Cătălin Cîrjan la Dinamo. ”Echipa mă pune în valoare” Un nou meci excelent pentru Cătălin Cîrjan la Dinamo. ”Echipa mă pune în valoare”
EXCLUSIV | ”Are probleme mari, neaşteptat”. MM Stoica, uluit de situaţia unei formaţii din Superliga EXCLUSIV | ”Are probleme mari, neaşteptat”. MM Stoica, uluit de situaţia unei formaţii din Superliga
VIDEO | Werder Bremen - Bayer Leverkusen 2-2. Campioana Germaniei a ratat victoria pe final VIDEO | Werder Bremen - Bayer Leverkusen 2-2. Campioana Germaniei a ratat victoria pe final
”Am avut sentimentul că trebuie să reacţionez”. Zeljko Kopic a explicat faza eliminării de la Sibiu ”Am avut sentimentul că trebuie să reacţionez”. Zeljko Kopic a explicat faza eliminării de la Sibiu
"Sunt lucruri normale”. Marius Măldărăşanu, reacţie cu privire la plecarea de la Hermannstadt "Sunt lucruri normale”. Marius Măldărăşanu, reacţie cu privire la plecarea de la Hermannstadt

VIDEO | Hermannstadt - Dinamo 0-2. Sibienii nu se regăsesc! Mai rezistă Măldărăşanu?

Superliga Publicat de Daian Cutu ieri, 19:41

Dinamo a învins în deplasare, scor 2-0, formaţia FC Hermannstadt, în etapa a 14-a din Superligă.

Dinamo a deschis scorul la Sibiu prin Selmani, care a transformat în minutul 32  un penalti primit pentru un fault în careul gazdelor asupra lui Cîrjan.

”Alb-roşii” au rămas fără antrenor pe bancă la trei minute după marcarea golului, Kopic fiind eliminat de arbitrul Vidican. Dinamo şi-a acontat victoria după golul de 2-0 marcat de Boateng în minutul 88 şi formaţia din Ştefan cel Mare a urcat pe locul 4 în clasament, cu 21 de puncte. Hermannstadt este pe 14, cu 13 puncte adunate şi are patru înfrângeri consecutive.

VIDEO | Hermannstadt - Dinamo 0-2 (Selmani 32-penalty, Boateng 88), în direct la Prima Sport 1. Echipele de start:

• Hermannstadt: Căbuz - Antwi, V. Găman, Selimovic, Goncalves - Biceanu, Murgia - Oroian, R. Deaconu, I. Stoica - Sg. Buş
  • Dinamo: Golubovic - Sivis, Boateng, Homawoo, Opruţ - Olsen, Gnahore, Cîrjan - Milanov, Selmani, Abdallah

Minutul 90+5: Final de meci! Dinamo a bătut cu 2-0.

Minutul 88: GOL Dinamo! Fază lucrată magistral de ”câini”. Boateng culcă portarul şi marchează uşor din unghi.

Minutul 72: Selmani lasă pentru Abdallah, care trimite din prima peste poartă.

Minutul 55: Şansă mare pentru gazde! Găman nu a putut relua din câţiva metri.

Minutul 45+4: Pauză! Dinamo conduce cu 1-0.

Minutul 39: Murgia primeşte în afara careului, dar se destabilizează uşor în momentul şutului. Mingea nu a prins poarta.

Minutul 32: GOL Dinamo! Cîrjan sprintează în careu şi este faultat. După analiza VAR se dictează penalty. Selmani a executat magistral.

Minutul 3: Golubovic a respins în corner o minge venită din lovitură liberă de la distanţă. A executat Deaconu.

----------------------------

Înaintea acestei confruntări, Hermannstadt se află pe locul 12, cu 13 puncte acumulate după primele 13 etape. Sibienii par în cădere liberă, după ce în ultimele 5 runde au obţinut doar 2 puncte.

De cealaltă parte, Dinamo stă ceva mai bine. „Câinii” ocupp poziţia a 7-a în clasament, cu 18 puncte, însă se află într-o formă slabă în ultima perioadă. Trupa pregătită de Kopic vine după 3 egaluri consecutive şi înfrângerea în derby-ul cu marea rivală, FCSB.

Ultima întâlnire dintre cele două combatante s-a încheiat cu victoria lui Hermannstadt, scor 3-0.