"Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV "Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0 VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0
VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri
Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB
Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV
U BT Cluj - CSM Oradea, scor 93-84, în finala Turneului Memorial ”Toni Alexe” U BT Cluj - CSM Oradea, scor 93-84, în finala Turneului Memorial ”Toni Alexe”

VIDEO | Gloria Buzău - Sepsi 1-2. Gazdele au avut gol anulat în minutul 90+4 şi au ratat o remontada miraculoasă

Superliga Publicat de Daian Cutu pe 22 iul 2024

Sepsi OSK a învins în deplasare, scor 2-1, formaţia Gloria Buzău, în etapa a doua a Superligii.

Echipa din Buzău a marcat golul care ar fi adus egalarea în minutul 90+4, dar acesta a fost anulat pe motiv de offside după consultarea VAR.

Golurile au fost marcate de Ciobotariu (12) şi Coman (30), pentru Sepsi, respectiv Tescan (86) pentru Gloria Buzău.

VIDEO | Gloria Buzău - Sepsi 1-2 (Tescan 86 / Ciobotariu 12, Coman 30), în direct la Prima Sport 1. Echipele de start:

• Gloria: Greab – Scheda, Dandea, Dobrosavlevici, Turda, Sălceanu – Prejmereanu, Călin, Dumitru – Budescu, Matos
  • Sepsi: Niczuly – Oteliţă, D. Ciobotariu, Ninaj, Ştefan – Varga, Alimi, Mino, Kallakau – Matei, Coman

Minutul 90+9: Final de meci! Sepsi bate cu 2-1.

Minutul 90+4: Matos reia un balon recentrat din gura porţii.

Minutul 86: GOL Gloria Buzău! Tescan trimite cu capul din câţiva metri, după un corner.

Minutul 53: Niczuly a avut un reflex de senzaţie la reluarea lui Traore din careu.

Minutul 45+3: Pauză! Sepsi conduce cu 2-0.

Minutul 39: Kallaku scapă singur cu Greab, dar portarul Gloriei scoate în corner.

Minutul 30: GOL Sepsi! Varga şutează în forţă, Greab respinge în faţa. Coman profită de lipsa de reacţie şi îndeplineşte o formalitate.

Minutul 12: GOL Sepsi! Ciobotariu reia cu capul după un corner.

Minutul 11: Alimi trage în bară din careu, mingea respinsă a ocolit razant doi jucători de la Sepsi.

-----------------------------------

Gloria Buzău a remizat în prima etapă, scor 0-0, cu Petrolul. Partida din această seară va fi prima pe teren propriu pentru trupa lui Prepeliţă de la revenirea în Superligă.

De cealaltă parte, Sepsi a câştigat primul meci al sezonului, scor 1-0, cu Poli Iaşi. În afară de formaţia covăsneană, doar Oţelul are în acest moment maximul de puncte.