Dorinel Munteanu a ieşit la atac după cu partida contra Craiovei: ”Le-am spus clar că nu am fost prieten cu ei!” | VIDEO

Un nou transfer spectaculos la FCSB pentru titlu şi Europa League? MM Stoica a pus ochii pe starul rivalei: ”E ca un maratonist care ştie fotbal. Nu înţelegi ce joacă. Pe noi ne-a omorât!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Real Madrid – Villarreal 2-0. Dani Carvajal s-a accidentat grav VIDEO | Real Madrid – Villarreal 2-0. Dani Carvajal s-a accidentat grav
VIDEO | Gâlcă nu e mulţumit de nivelul etalat cu Oţelul. ”Au pus şi ei multă presiune” VIDEO | Gâlcă nu e mulţumit de nivelul etalat cu Oţelul. ”Au pus şi ei multă presiune”
VIDEO | Oţelul Galaţi - Universitatea Craiova 1-1. Start fulminant, continuare anostă VIDEO | Oţelul Galaţi - Universitatea Craiova 1-1. Start fulminant, continuare anostă
Emil Săndoi ştie de ce a fost răpus de Dan Petrescu: ”Trebuia să facem asta!”

VIDEO | Farul - UTA 2-2. Trupa lui Hagi ratează şansa de a se apropia de podium

Superliga Publicat de Daian Cutu pe 26 oct 2023

Farul Constanţa a remizat pe teren propriu, scor 2-2, cu UTA Arad, într-o partidă restantă din etapa a cincea a Superligii

Au marcat: Rivaldinho ’24, Artean ’50 / Micovschi ‘7, Fabry ‘27.

Meciul ar fi trebuit să se dispute în august, dar a fost amânat deoarece echipa constănţeană era angrenată în Conference League.

VIDEO | Farul - UTA 2-2 (Rivaldinho 24, Artean 50 / Micovschi 7, Fabry 27), pe Prima Sport 2. Echipele de start:

• Farul: Aioani - Sârbu, K. Boli, M. Popescu, Kiki - T. Băluţă, Artean, Grameni - Gustavo Costa, Rivaldinho, Budescu
  • UTA: F. Iacob - D. Rodrigues, Conte, Benga, Abeid - Freitas - Micovschi, Fabry, C. Mihai, Ofosu - G. Cooper

Minutul 90+4: Final de meci! Se termină 2-2.

Minutul 87: Sali se descurcă dintr-o poziţie dificilă şi pătrunde în careu. Execuţia sa e respinsă în corner.

Minutul 50: GOL Farul! Budescu execută ca la carte un corner, iar Artean reia din prima cu piciorul drept.

Minutul 45+3: Pauză! UTA conduce cu 2-1.

Minutul 37: Dobrogenii împing mingea în poartă, dar golul este anulat pentru offside.

Minutul 27: GOL UTA! Ofosu ia splendid o acţiune individuală pe cont propriu şi scoate la Fabry, care reia din careu cu un şut din prima.

Minutul 24: GOL Farul! Grameni centrează, iar Rivaldinho profită de lipsa de marcaj şi egalează. Mingea s-a dus printre picioarele lui Iacob.

Minutul 11: Fabry apare pe un spaţiu liber şi reia din 7 metri pe lângă poartă.

Minutul 7: GOL UTA! Ofosu îl lansează perfect pe Micovschi în careu, iar acesta reia cu un şut în diagonală!

---------------------------------------------

Farul este departe de echipa din sezonul trecut. În acest sezon, obiectivul echipei lui Gică Hagi este să prindă locurile de play-off. Farul Constanţa a început slab campionatul, iar FCSB, CFR şi Rapid au un avans mare faţă de echipa de la malul mării. Constănţenii sunt pe locul 7 şi au 19 puncte.

În tabăra opusă, UTA a fost campionă la transferuri, dar se bate în acest sezon la retrogradare. Clubul lui Mircea Rednic are 11 puncte şi este pe locul 14 în Superligă.